Hlavní obsah
Sport

Novinka: Trenér Trpišovský se sestavou nerotuje. Ideální nehledá. Má ji

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Mareš
11. 8. 18:00

Slavia zažívá trochu jiný vstup do sezony. Trenér nehledá správnou sestavu. Nerotuje hráči víc, než je nutné. Sestavu má!

Článek

V čem je po několika odehraných utkáních, v nichž dosud neprohrála, zatím letošní start sezony jiný?

Málo změn. Slavia v létě nekupovala kvantitu jako dříve, ale doplňovala tým jen na určité posty. Z hráčů základního kádru odešli pouze Olayinka, D. Jurásek a Traoré. Přišli naopak Chytil, Wallem, Synyan, Tijani a vrátil se z hostování Vlček. Kostra týmu zůstala. Tým je stabilizovaný.

Trenér Trpišovský nehledá v úvodu sezony ideální sestavu. To je asi to nejdůležitější. Nerotuje se sestavou. Nehraje každý zápas od začátku sedm či osm jiných hráčů, než v zápase předtím. Trenér dělá mezi zápasy pouze běžné personální změny, které vyplývají z momentální situace. Od startu sezony má trenér vcelku jasno o sestavě, nebo alespoň o její základní kostře, na kterou „nabaluje“ další hráče. Stabilizoval hlavně defenzivu, střed obrany, kde měla Slavia v poslední sezoně značné problémy.

Jasná kostra týmu. Tvoří ji v bráně Kolář. V obraně kapitán týmu Holeš, který už asi definitivně zakotvil na stoperu, kde tým víc potřebuje jeho organizační schopnosti, rozvahu, zkušenost, rychlost i důraz. K němu důrazný a rychlý Ogbu. V záloze je klíčovým mužem tvořivý Zafeiris. Oporou by jistě mohl být i Ševčík, ale u něj je dlouhodobým problémem zdravotní stav. Výrazně jde, po těžkém zranění a velmi dlouhé rekonvalescenci, výkonnostně nahoru Provod. Z toho by měl být klíčový hráč příštích měsíců. Stabilním členem zálohy je také technický a pracovitý Dorley. K těmto hráčům je třeba přiřadit univerzály LingraSchranze. K důležitým mužům se řadí také Jurečkavan Buren.

Silná a stabilní kostra týmu by měla lépe zvládat venkovní zápasy s papírově slabším soupeři, které Slavii v minulé sezoně vůbec nešly. Hlavně kvůli těmto ztrátám přišla o titul. Mužstvo bylo ve venkovních zápasech labilní. Nedokázalo vnutit soupeři svůj styl hry. Když dostalo gól, nedokázalo utkání otočit. V druhém kole letošního ročníku v Českých Budějovicích už to vypadalo v podobné situaci jinak a Slavia nakonec vyhrála 3:1. V příštích zápasech uvidíme, jestli to je nový trend. Už v neděli se můžeme přesvědčit. Slavia hostuje v Mladé Boleslavi.

Silná lavička. Velké plus Slavie. Troufám si říct, že Slavia má v tomto směru silnější kádr než třeba Sparta. Nikoliv počtem hráčů, ale jejich kvalitou, vyrovnaností těch, kteří nahrazují v průběhu hry hráče základní jedenáctky. V tom je síla Slavie! Kupříkladu s Dniprem seděli na začátku utkání na střídačce například Chytil, M. Jurásek, Ševčík, Tijani, Wallem, Tomič, Vlček či Ousou. Jindy je na ní zase třeba Masopust. Připraven je bývalý kapitán Bořil, který už hraje s Teclem více za béčko.

Útočníci, střelci. Slavia má velký výběr ofenzivních hráčů. Má opět také typické „hroťáky“. Konkurence v útoku je velká. Útočníci Jurečka a van Buren mohou být nahrazeni Chytilem či Tijanim. Góly střílejí také ofenzivní univerzálové Schranz a Lingr.

Malá marodka. Slavii v posledních letech často sužovala rozsáhlá marodka hráčů. Mívala dost hráčů i dlouhodobě zraněných. Teď je takovým pouze Pech. Douděra je také zraněný, ale jeho absence by snad neměla být tak dlouhá. Škoda obou, Pech atakoval před začátkem sezony základní sestavu. Douděra byl jejím členem.

Je teprve začátek sezony, utkání jdou jedno za druhým v rychlém sledu. Změny v sestavě tedy někdy budou nutné. Hledat ale Slavia tentokrát nepotřebuje. Tým má stabilizovaný. Hraje ligu i kvalifikaci Evropské ligy, v které chce uspět a probojovat se do její základní skupiny. Našlápnuto má zatím v úvodu sezony dobře. V mužstvu i celém klubu je, zdá se, pohoda. Snad Slavii vydrží.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz