Hlavní obsah
Sport

Slávistický comeback Jana Bořila bezmála po dvou letech

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Mareš
21. 8. 7:38

Bývalý reprezentační obránce Jan Bořil opět v základní sestavě Slavie! Comeback po těžkém zranění skoro po dvou letech!

Článek

Jan Bořil je bývalý český reprezentant, levý obránce pražské Slavie, kde působí od roku 2016 a zažil s ní jako člen základní sestavy největší novodobé úspěchy, včetně mistrovských titulů a účast v Lize mistrů, kde si zahrál třeba také proti Messiho Barceloně a vstřelil jí v pražském utkání gól. V reprezentaci sehrál 21 utkání a zúčastnil se také EURA 2021.

Bořil odehrál poslední ligový zápas 3.října 2021 v derby Sparta - Slavia na Letné. Od té doby byl ve stavu nemocných či lépe řečeno zraněných. Měl těžké zranění kolene, mluvilo se o tom, že je to tak vážné, a následky trvalé, že to bude, když to dobře dopadne, snad na normální život bez velkého omezení, ale bude to znamenat konec kariéry.

Bořil se ale po bezmála sedmnácti měsících vrátil na hřiště. Po několika operacích kolene a dlouhé rekonvalescenci. Odehrál 80 minut za druholigovou juniorku v generálce proti třetiligové rezervě Bohemians. Při výhře 4:1 měl šanci, zblízka hlavou gól nedal.

To se psal únor letošního roku a většina fotbalových fandů si myslela, že když to půjde dobře, Bořil už ve svých letech po takovém zranění dohraje kariéru v tehdy druholigovém béčku Slavie, kde bude mentorem mladých hráčů. Také se mluvilo o tom, že se počítá s jeho zapojením do klubových struktur. Další měsíce dávaly těmto názorům spíše za pravdu. Bořil nastupoval v béčku. Za áčko v lize odehrál ve dvou utkáních jako střídající hráč dohromady spíše symbolických 24 minut.

Začala nová sezona a pokračovala podobně jako ta minulá. Bořil hrál za béčko, teď už po sestupu, v třetí nejvyšší soutěži, a jezdil jako náhradník na utkání ligového áčka, ale do průběhu zápasů nezasáhl.

To vše se změnilo 20.srpna 2023, Jan Bořil nastoupil jako kapitán Slavie v základní sestavě k ligovému utkání!

Tedy comeback Jana Bořila bezmála po dvou letech!

Utkání před plným stadionem to bylo jen průměrné. Slavia v utkání dominovala, ale velkou převahu nepotvrdila střelecky. Zvítězila jen 1:0.

Slavia nastoupila proti Baníku Ostrava v kombinované sestavě. Vzhledem k náročnému programu i horkému počasí Jindřich Trpišovský sestavou zarotoval a nechal odpočinout některé hráče. Zápasy jdou v rychlém sledu za sebou a Slavii čeká už ve čtvrtek v play off Evropské ligy ukrajinská Zorya Luhansk. A ten je pro Slavii extrémně důležitý. Do prestižní Evropské ligy moc chce! A má ji na dosah. Los je poměrně příznivý. I to byl asi důvod, proč se v základní sestavě prvoligové Slavie poprvé od 3.řijna 2021 opět objevil Jan Bořil.

Trenér Trpišovský ví, že Slavia při velké rotaci sestavy někdy v minulosti přišla o body. Doma před plným stadionem sice prohrává výjimečně, přesto to Jindřich Trpišovský „pojistil“ Janem Bořilem na hřišti. Měl zřejmě dodat týmu jako kapitán, co pro něj bylo vždy charakteristické. Tedy bojovnost, zarputilost, neústupnost, příklad mladým, jak k utkání přistoupit.

Opět to byl ten „starý dobrý Bóřa“. Bojovník, co neuhne. Hráč, kterého milujete, když hraje za váš tým, a nenávidíte, když má takového hráče soupeř. Bořil odmakal celý zápas. Hodně důrazný v obraně, tvrdý a nepříjemný v osobních soubojích, neúnavně podporoval ofenzivu. V horku a dusnu „jezdil“ nahoru dolů, jako v dobách největší slávy. První půli se dostal také ze zhruba 20 metrů ke střele. A povedla se náramně! Gólman Letáček ji ale vytáhl skvělým zákrokem na roh.

Byl to comeback Jana Bořila. Jeho nedělní večer v Edenu! Odehrál celých devadesát minut! Za to, co si zdravotně vytrpěl, si ho určitě zasloužil. Nevím, kolik toho Jan Bořil za áčko Slavie ještě odehraje. Co mu koleno ještě dovolí. Ale už jen pro ten zápas s Baníkem Ostrava mu to celé martyrium určitě stálo za to.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz