Hlavní obsah
Sport

Rangers - Sparta: Tragický Gomez. Výborný Haraslín. Náročný program prověřuje kvalitu kádru

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pixabay
10. 11. 11:20

Sparta začala špatně. Byla po dvaceti minutách utkání „na ručník“. Po příchodu Haraslína se však zvedla a posledních třicet minut odehrála slušně. Utkání zdramatizovala a mohla i vyrovnat. Je však třeba říct, že domácí vyhráli zaslouženě.

Článek

Sparta nastoupila na Rangers bez dvou stabilních členů obrany. K Ladislavu Krejčímu, který absentoval již dříve, se přidal Filip Panák. Obrana tak nastoupila ve složení Vitík - Sorensen - Gomez. Zařazení mladého Gomeze, který se pohybuje mezi áčkem a béčkem Sparty, vzbuzovalo rozpaky už před utkáním. V paměti byly ještě jeho nepřesvědčivé výkony v Mladé Boleslavi a s Bohemians.

James Gomez se bohužel do utkání vůbec nedostal. Několik drobných chyb vyvrcholilo hrubkou, když „namazal“ domácímu útočníkovi Danilovi míč na vedoucí gól Rangers. Gomez měl podíl i na druhém gólu. Sparta byla po dvaceti minutách „na ručník“. Podobně jako Slavia v Římě. Hráči Rangers naštěstí další góly nepřidali. Něco padlo mimo bránu, něco pochytal Vindahl. Druhou půli se Sparta přece jen zlepšila, zvláště po příchodu Lukáše Haraslína, který hru Sparty výrazně rozhýbal. Podařilo se mu „rozhodnuté utkání“ gólem zdramatizovat, ale domácí si to pohlídali a do většího tlaku už Spartu v závěru nepustili.

Domácí vyhráli zaslouženě. Byli po většinu utkání lepším týmem. Měli více šancí. Vsadili na jednoduchý fotbal. Dlouhé míče z obrany do útoku, které dokázali útočníci Rangers v soubojích s obranou Sparty často uhrát a vytvořit si z nich pak po jedné dvou přihrávkách šance.

Sparta bez Krejčího a Panáka měla problémy v obraně i v rozehrávce. Záloha se do hry moc nedostala, to se zlepšilo až posledních třicet minut. Útočníci Kuchta a Olatunji míč v soubojích vepředu neudrželi.

  • Jak si vedli hráči Sparty?

Vindahl za góly nemohl, naopak nějaké šance chytil. Po druhém gólu se snažil tým rychlým proslovem v klubku na hřišti nabudit.

Vitík střídal lepší a horší okamžiky. Měl s dlouhými míči domácích a útočníky Rangers problémy. Často na něj vycházel bývalý hráč Slavie Sima. Chybí mu lepší rozehrávka.

Sorensen na tom byl podobně jako Vitík. V obraně s obtížemi zvládal, ale také on nemá rozehrávku jako Panák.

Gomez: Nešťastník zápasu. Evidentně si nevěřil, míč ani nechtěl, chyboval, špatný výkon. První gól jeho hrubá chyba. Na druhém má také svůj podíl. Střídání o půli bylo pro něj vysvobozením. Střídán měl být asi dříve. Určitě bych ho v 21 letech po takovém utkání nezatracoval, avšak jeho přístup k zápasu a sebevědomí musí být jiné.

Sadílek běhal, ale kromě několika dlouhých autů byl na hřišti „neviditelný“.

Preciado měl problémy dozadu. Je menší postavy. Nezachytával dlouhé míče. Má podíl na druhém gólu, kdy nechal soupeře dlouhý míč zpracovat a poslat na druhou stranu. Dopředu byl lepší. Podílel se na gólu pěknou přihrávkou na Haraslína. Když však dostal v první půli do velmi dobré pozice míč od Birmančeviče, ukázal, proč nedal za čtyři roky v Genku ani jeden gól. O střelu se ani nepokusil.

Kairinen: Nebyl to také jeho zápas, styl hry Rangers mu moc neseděl. První půli nebyl vidět. Zlepšil se až v druhé části. Do hry se ale celkově moc nedostal.

Zelený se velmi snažil. Ukázal zkušenost z velkých zápasů. Měl sebevědomí. Nebál se hrát. Vyvážel míče z obrany. Chyběla mu v tom někdy větší přesnost přihrávek. Určitě však jeden z lepších sparťanů.

Kuchta: první půli na křídle, druhou ve středu útoku. Moc dobrých míčů nedostal. Když je dostal, neudržel je. Špatný výkon. Od hráče jeho úrovně se čeká víc.

Olatunji neudržel míč. Jeho výška, pro kterou asi dostal šanci od začátku, se v soubojích neprojevila. Špatný výkon. O půli střídal.

Birmančevič byl aktivní, snažil se už první půli něco vymyslet, rozhýbat tým. Nebál se s míčem něco zkusit. Jeden z lepších hráčů Sparty.

Laci nastoupil do druhé půle místo Olatunjiho. Nehrál výborně, ale byl určitě lepším hráčem než jeho předchůdce. V 85. minutě ho trenér Priske překvapivě vystřídal. Laci dal najevo, že se mu to moc nelíbí. Měl žlutou kartu, lehké zranění, ale chtěl hrát dál.

Wiesner nastoupil do druhé půle místo Gomeze netradičně vlevo. Zvládl to. Odvedl velmi slušný výkon.

Haraslín nastoupil až v 58. minutě. Po zranění mu asi ještě chybí kondice na delší čas. Byl jednoznačně nejlepším hráčem Sparty, i když hrál více ve středu než je zvyklý. Velmi aktivní, nebál se hrát. Potvrdil, že když má den, je vynikajícím hráčem. Střelec jediného gólu Sparty. Měl i další možnosti. Akci na gól si sám založil a pak naběhl na přihrávku Preciada, který mu míč hezky vrátil.

Sejk přišel na hřiště ve stejné době jako Haraslín. Střídal neviditelného Kuchtu. Byl o něco lepší, což bylo ale hlavně tím, že celá Sparta byla posledních třicet minut výrazně aktivnější.

Prohra ve Skotsku není žádnou tragédií. Nakonec to nebyla ostuda, na kterou to vypadalo po dvaceti minutách. Sparta mohla odjet i s remízou, i když by to s ohledem na celkový obrázek utkání nebylo spravedlivé. Utkání ukázalo, že chvalozpěvy na Spartu mají své limity, a ty jsou dány celkovou kvalitou kádru. Pokud je Sparta kompletní, se všemi oporami, dokáže zahrát určitě výrazně lépe než proti Rangers.

Sílu týmu ale prověří teprve náročný program, v kterém se střídají ligová a pohárová utkání. Nelze čekat, že odehrajete celou sezonu v třinácti čtrnácti hráčích, jako když hrajete jen českou ligu. Přicházejí logicky absence vlivem zranění a karet. Pak musí naskočit i hráči ze širšího kádru, kteří pravidelně nehrají. Jako Gomez. S tím se musí Sparta umět lépe vypořádat. Už nehraje jen jednou týdně českou ligu.

Zdroj: ČT Sport

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz