Hlavní obsah
Sport

Sparta s Rangers možná bez dvou opor. Má už opravdu silnější lavičku než Slavia?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Mareš
25. 10. 17:37

Na jaře tvrdili často experti a televizní komentátoři, že slabinou Sparty je slabší lavička náhradníků. Uběhlo jen pár měsíců a někteří z nich už tvrdí opak. Prý má Sparta silnější lavičku než Slavia.

Článek

Ladislav Krejčí v neděli nehrál. Odehrál oba zápasy reprezentace v Albánii a s Faerskými ostrovy a vrátil se zraněný. Nehrál tedy ligové utkání s Českými Budějovicemi, které Sparta vyhrála 4:0. Dle trenéra Priskeho má problém s nohou po nakopnutí od soupeře. Jak je Krejčího stav vážný, a zda bude hrát ve čtvrtek s Glasgow Rangers, není oficiálně jasné. Možná ho Sparta jen v neděli šetřila a ve čtvrtečním zápase s Rangers se v sestavě objeví. Je to pro Spartu klíčový hráč. Nejen kvůli herním dovednostem, ale zejména jako kapitán, lídr týmu.

Spartě s Českými Budějovicemi chyběl i Lukáš Haraslín. Další klíčový hráč týmu, nevyzpytatelný střelec, který, když má den, umí zápas rozhodnout. Haraslín se se zranil už před reprezentační přestávkou v utkání s Hradcem Králové, z něhož odstoupil už v 13. minutě. To bylo 8. října. Od té doby nehrál. Údajně má svalový problém a absence by tedy zřejmě mohla být i delší. Po nedělním utkání trenér Priske na dotaz ohledně stavu obou hráčů trošku mlžil. Nebo možná opravdu nevěděl, jak se situace vyvine. V televizním rozhovoru každopádně říkal, že neví, zda budou oba hráči k dispozici pro utkání s Glasgow Rangers.

V jarní části ligy zaznívaly časté hlasy, že Sparta má slabší lavičku náhradníků. Sice vyhrává, ale má problém udržet v těžších utkáních kvalitu hry v druhém poločase, zejména v posledních 25-30 minutách, po vystřídání opor. Faktem je, že v utkáních se Slavii to bylo zřejmé, i když se to výsledkově třeba úplně neprojevilo. Sparta i tak Fortuna ligu vyhrála. Někteří televizní experti a komentátoři, jako kupříkladu Zdeněk Folprecht, však o slabší lavičce Sparty mluvili ještě na začátku této sezony, po evropských utkáních v Kodani či v Záhřebu.

V létě Sparta na první pohled příliš neposílila. Mnozí příznivci čekali asi větší doplnění kádru. Do pole přišli hlavně Olatunji z Liberce, Birmančevič z Francie a Ševčík z Brna, později navíc Ekvádorec Preciado z Belgie. Odešel Čvančara do Německa a odstaven na tribunu byl za poněkud nejasných okolností mladý talent Daněk, který nakonec zamířil na hostování do Pardubic, kde se mu velmi daří. Brněnský Ševčík z počátku prakticky nehrál. Uzdravil se však dlouho zraněný Pešek a pomohl konkurenci zvýšit. Více příležitostí dostává také „věčný“ sparťanský super talent Karabec. Kdyby ho nezabrzdilo vyloučení, odehrál by toho určitě více. Ševčík už se v sestavě také objevuje. Sparta tedy nakonec opravdu kádr v létě zkvalitnila, i když to původně tak moc nevypadalo.

Brian Priske musí logicky sestavou mnohem více rotovat než na jaře, kdy Sparta hrála jen českou ligu a měla většinou pouze jeden zápas týdně. Sparta nyní hraje k české lize a MOL Cupu také základní skupinu Evropské ligy. V posledních měsících má tedy hodně náročný program. Spartě se zatím herně i výsledkově daří, a tak někteří fotbaloví experti rychle otočili a tvrdí, že Sparta má prý silnější lavičku než Slavia! Říká to třeba Miroslav Jirkal, častý televizní expert, který působil jako asistent či pozorovatel v několika ligových klubech. Jistě odvážné tvrzení po tak krátké době.

Jak to bývá, „ukázaná platí“. Teorie tedy musí stranou. Vždycky se nakonec rozhodne na hřišti. Sparta hraje poslední dobou skutečně velmi dobře, ale až dlouhodobý náročný program právě probíhající sezony ukáže, jak kvalitním týmem současná Sparta opravdu je. Jestli má opravdu silnější kádr než Slavia. Jak zvládne „evropský zápřah“, při kterém logicky přijdou také zranění, nemoci či vykartování hráčů. Pak se teprve ukáže síla a šíře kvality kádru. Nechme se překvapit. Ve čtvrtek s Glasgow Rangers bude mít Sparta možná první příležitost dokázat, pokud budou chybět Krejčí s Haraslínem, že je opravdu týmem, který umí překonávat krize i absence opor. Budeme se moct přesvědčit, jak ostatní hráči chybějící opory zastoupí.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz