Hlavní obsah

Zdá se, že zlo začíná se zlem kooperovat.

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
24. 4. 10:09

Bezplatná, nekalá reklama na těchto stránkách ušla pozornosti “ Seznamu".

Článek

Málo co mne dokáže překvapit, ale vynalézavost „českých hlaviček“, aby se ušetřily “ české ručičky", je bezmezná. To dokumentuje např. článek Jany Tatýrkové ze dne 23.4.2023 na těchto stránkách s názvem “ Odpouští dluhy, ale dlužníci je vůbec nezajímají. Kdo to je?"

V něm jsem se dozvěděl a věřím, že to byl hlavní, nezpoplatněný inzertní záměr autorky, že hustá síť „zprostředkovatelů - šmejdů“, byla aktuálně zahuštěna o další příživníky s názvem Asociace inkasních agentur (dále jen AIG).

Tím se zařadili do velké rodiny šmejdů, tvářících se, jak vám chtějí pomoci v nouzi a  spoléhající na to, že přehlédnete, že především chtějí pomoci sobě.

Máme neblahou zkušenost např. s tzv. realitními makléři - nekompetentními, nekvalifikovanými, po bezpracných horentních příjmech dychtícími šmejdy, kteří se přiživují na vlastnických právech spoluobčanů a pouze za průvodcovství po nemovitostech inkasují nemalé sumy, tzv. provize, a to navíc od nevědomého kupujícího, ačkoliv usilují o  co nejvýhodnější prodej pro prodávajícího !!!

Aktuálním výstupem této “ blahodárné" pomoci toliko makléřům samotným, je strmý vzestup cen nemovitostí a nájmu, chaos na realitním, proto nyní „zamrzlém“ trhu.

Z článku Jany Tatýrkové se dovídám, že tu máme nově AIG s „etickým kodexem“, které se nelíbí, že jiní šmejdi ve stejném “ zlatém dole" za stejné vydřidušství vyrýžují více, než AIG.

Samozřizovatelé, jak bezelstně sděluje paní Tatýrková, mimo právní řád ČR ingerující do tak již prázdných peněženek postižených spoluobčanů : “ mimosoudní inkaso může vykonávat kdokoliv, ať už jako fyzická či právnická osoba, a není k tomu třeba žádné další povolení" a  skromně dodává, že za provizi ( bez jakékoliv regulace, čili podle vůle, jistě dobré vůle, poskytovatele “ služby").

Čili v podstatě stejná bezobsahová ( bezpracná ) příživnická až podvodná činnost, stejně neregulovaná, se stejným ziskuchtivým cílením na kapsy občanů, s tím nepatrným rozdílem, že  AIG se bezpracně obohacuje na úkor věřitelů ), případně zadlužených občanů ( viz níže ), zatímco   realitní makléři se bezpracně obohacují na úkor solventních občanů a to kupujících, namísto prodávajících ( viz výše).

Již jsem nevěřil, že může vzniknout ještě zavrženíhodnější a „malá domu“ podporující “ spolek “, než je Asociace realitních kanceláří. A je tu samozvaná, mimo zákon stojící , samozřízená Asociace inkasních agentur.

Zdá se, že zlo začíná se zlem kooperovat. Že po krizi realitního trhu se budou aktuálně naprázdno vycházející makléři „rekvalifikovat“ na makléře Asociace inkasních agentur, se zaměřením na “ oškubání “ opět paradoxně věřitelů z toho mála, co jim vydřiduši vyinkasují od svých “ chráněnců" -klientů- dlužníků.

TO VŠE POD PATRONACÍ NEVIDOUCÍHO STÁTU.

Protože však stát je pojem nehmotný, tak pod patronací politiků jako jsou zkušení matadoři “ malá domů", např. - dr. Pavel Blažek alias don Pablo , Mgr. Radek Vondráček , alias advokát lichvářů a obchodník s chudobou, a další a další.

Jedinou skutečnou kompetencí našich politiků totiž jsou osobní a soukromé zájmy, a ty jsou totožné napříč politickými stranami a hnutí.

Právo by konečně mělo začít fungovat s nekompromisním postihem všech, kteří stojí mimo něj.

Do té doby “ Lidé bděte" !!!

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz