Hlavní obsah

Komunikace s uprchlíky z Ukrajiny? S tím pomůže chatbot

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jan Ružička
15. 12. 2022 11:27

V reakci na agresi Ruska prokázala EU jednotu a sílu a poskytla Ukrajině koordinovanou humanitární, politickou, finanční a materiální podporu. Magistrát hl. m. Prahy provedl změny v organizaci, rozšířil kapacity a zavedl mimo jiné také chatbot.

Článek

Již počátkem války na Ukrajině dorazilo do Prahy několik tisíc uprchlíků denně. Do poloviny dubna přišlo do ČR více než 300 tisíc obětí války. Pro srovnání, za prosinec 2021 eviduje Česká republika 1776 žádostí o přechodný pobyt a 100 žádostí o trvalý pobyt.

Co se v chatbotu mohou lidé dozvědět?

Foto: Jan Ružička

Ukázka chatbota zaměřeného na pomoc ukrajinským uprchlíkům

Především jsou to informace primárně týkající se jejich životní situace, tedy například následující:

  • Co si zařídit ihned po příjezdu na území ČR
  • Jaké jsou formy podpory a kde si ji mohou vyřídit
  • Na co si dát pozor při hledání domova a práce
  • Jak integrovat své potomky do společnosti, a hlavně do vzdělávacího systému ČR

Informace se neustále v rámci spolupráce s magistrátem Prahy aktualizují.

Samotný chatbot jsme se snažili udělat pokud možno, co nejvíce interaktivní a snadný na využívání. Použili jsme proto ikonky na většinu tlačítek.

„Jsme rádi, že jsme mohli alespoň částečně pomoci v této těžké době. Věříme, že hlavně díky skvělému překladu a širokému rozsahu bude náš chatbot schopen pomoci ukrajinským uprchlíkům. Byli bychom do budoucna moc rádi, kdyby náš chatbot v upravené verzi mohl fungovat na další webech institucí a organizací, které Ukrajině pomáhají. Jistě budeme rádi za případné kontakty.“ Jan Ružička, majitel firmy šéfbot s.r.o., která chatbota na pomoc Ukrajině za náklady na hosting ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy spustila.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz