Hlavní obsah
Cestování

Kapverdské ostrovy Sal a Boa Vista. Jak rozpoznat kreolské krásky?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: pexels

Kapverdská kráska

6. 11. 9:36

Jaký je rozdíl mezi ostrovy Sal a Boa Vista a jak rozpoznáte místní ženy? Jsou krásné a usměvavé, jak už to na ostrovech „No Stress“ bývá, ale která má kořeny na ostrovech a která přišla ze Senegalu?

Článek

Chystáte se za sluníčkem? Při pohledu z okna na zamračenou oblohu si představujete vyhřátou pláž, tyrkysové moře a především slunce? Pokud neplánujete letět přes půl zeměkoule nabízí se v zimě poměrně málo sluncem zalitých destinací. Kapverdy jsou jednou z nich. Cesta sem trvá šest hodin, pokud zrovna neletíte přes Senegal, což se může stát, jelikož cestovní kanceláře spojují některé zájezdy a naplní letadlo cestujícími do Dakaru i na Kapverdy. Je to jen skok přes oceán. Vzdálenostně asi jako z Prahy do Brna, ale zdržení naberete díky zastávce. Nicméně pořád se jedná o stejný let a zůstáváte ve stejném letadle.

Foto: pixabay

Kapverdská pláž

Lety na Kapverdy si zachovaly servis, což znamená, že cestou dostanete v letadle teplé jídlo, plato se zákuskem a salátkem a samozřejmě studené a teplé nealkoholické nápoje zdarma. A co vás na Kapverdách čeká? Především slunce! Kapverdy mají 360 slunečných dní v roce. I když zde může foukat a především v zimním období mohou teploty večer spadnout až k patnácti stupňům, ve dne bude stále příjemné, letní slunce a vy budete moci den strávit v plavkách na lehátku. Nezapomeňte si opalovací krémy! Kapverdy jsou Afrika a slunce má sílu. Rozhodně budete také potřebovat sluneční brýle, písek je totiž na Kapverdách jemný a bílý, nafoukaný ze Sahary.

Foto: pexels

Nezapoňte na opalovací krém

Díky světlému písku se zdá i oceán zbarvený do modrozelené. Čím dál se podíváte, tím je modřejší. V dálce přechází do královsky modré barvy a drobné vodotrysky na obzoru nejsou vaší Fatou Morgánou, ale jsou to velryby, které je možné okolo Kapverdských ostrovů pozorovat. Na Kapverdách vás také čekají krásné nové hotelové resorty. Vzhledem k tomu, že turistický ruch zde začal sílit teprve nedávno, všechny hotely voní novotou. Velkou část hotelů vlastní bohatí Italové a zakládají si na čistotě, skvělém jídle a vysoké úrovni servisu. Kapverdy mají zajímavou historii, dlouho patřily pod portugalskou nadvládu a sloužily jako překladiště zboží a především otroků přivážených do Evropy z Afriky.

Foto: pixabay

Kapverdské ženy

Díky tomu mají i Kapverďané portugalské i africké předky. Jsou to krásní lidé. Jsou na svůj původ velmi hrdí a rozlišují mezi skutečnými Kapverďany a „náplavou“ ze Senegalu. Kamarád, který se sem z Česka před lety přestěhoval mě naučil poznávat, kdo je kdo. Tedy na ženách, samozřejmě, je to muž. Senegalky jsou menší, podsaditější, mají širší boky a velká ňadra. Oproti tomu jsou Kapverďanky vysoké a štíhlé. Mají štíhlá záda, tenký pas a dlouhý krk, pevný menší zadek a dlouhé nohy. Jsou světlejší a často mají i světlé oči nebo vlasy. Jedno mají obě národnosti stejné. Jsou hrdé, veselé a uvolněné. Rády tančí a smějí se. Na Kapverdách platí heslo Hakuna matata, neboli No stress.

Foto: pexels

místní děti

Místní to mají poměrně těžké, a pokud navštívíte chudinskou čtvrť, budete se divit, jak málo jim stačí k životu. Přesto jsou usměvaví a je na nich vidět radost ze života. Žijí jinak než my. Žijí jako jedna velká rodina, schází se, pomáhají si. Ženy společně perou prádlo, zpívají, starají se společně o děti. Děti jsou tu jako všude jinde. Rozpustilé. Všechny jsou ale čisťounké a je vidět, že jsou milované.

Foto: pixabay

Kapverdy jsou ideální pro kite nebo surf

Pokud chcete poznat kapverdský život a zatančit si s těmito krásnými ženami, leťte na Sal. Cestovní kanceláře nabízí pobyty na dva ostrovy. Sal a Boa Vistu. Oba jsou nádherné a každý má své pro a proti. Pokud hledáte nedotčenou přírodu, široké pláže, písečné duny a minimum turistů, leťte na Boa.

Foto: pixabay

Vrak lodi na ostrově Boa Vista

Když mluvím o přírodě, musím upozornit, že se nejedná o zelené ostrovy. Oproti naší přírodě se ocitnete na sopečných ostrovech. Uvidíte vyhaslé sopky, zvětralou lávu a spoustu písku. V okolí hotelů je samozřejmě zeleno, rostou zde palmy a ibišky plné květů velké jako stromy. Vnitrozemí je ovšem suché. Na Boa můžete navštívit městečko, kam je ovšem potřeba dojet autem nebo jít pár kilometrů po pláži. Městečko je bezpečné a méně turistické než to na Salu. Noční život najdete spíš v plážových barech. Boa je krásné místo, pokud počítáte s odpočinkem v resortu a dlouhých procházkách po nekonečných, prázdných plážích.

Foto: pixabay

domy na ostrově Sal

Ostrov Sal otevřel své brány turistům dříve a podle toho to zde i vypadá. Městečko Santa Maria je plné barů, nedávno zde otevřeli pěší zónu a všude potkáte pouliční prodavače suvenýrů. Ty jsou většinou přivezené právě ze Senegalu.

Foto: pixabay

loď na ostrově Sal

Sal také nabízí víc výletů, od pozorování želv, přes návštěvu soliště (místa, kde se těšil mořská sůl a je zde možné se vykoupat ve slaném jezeře a natřít se minerálním bahnem), můžete si vyjet na výlet za malými žraloky nebo se projet na koni. Kvalitní péči koním dávají opět Italové, kteří provozují místí botanikou zahradu. Pokud si chcete užít dovolenou na pláži, poznat africkou kulturu, zažít alespoň na týden atmosféru NO STRESS země, vyberte si jeden z Kapverdských ostrovů.

Zdroj: Wikipedie/Kapverdy

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz