Hlavní obsah
Hobby a volný čas

Tance z Karibiku: Tanec s náhodným kolemjdoucím

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jana Zumrová

Tance z Karibiku před radnicí v Liberci

19. 8. 14:38

Tance z Karibiku jako salsa a bachata jsou temperamentní taneční styly. Tyto tance se vyučují v České republice několik posledních let a získávají na popularitě.

Článek

Caribbean Party a tančírna

Na náměstí jednoho krásného města se pořádala tančírna. Funguje tak, že taneční mistři předvádějí kroky a vy se je naučíte. Potom se spustí muzika a můžete tančit. Kroky salsy, mamba či bachaty nejsou z mého hlediska složité. Někteří tanečníci již kroky znali, jiní ne. Ale to vůbec nevadilo. Dnes se na tom samém náměstí v Liberci koná večer plný karibských tanců s živou kapelou La Familia Salsa band, tak si přijďte zatančit.

Zvyky při tanci

Ráda bych podotkla, že pravidla jsou volnější než jak je známe z klasických tanečních. Nepotřebujete žádné společenské oblečení ani taneční boty. Klidně je možné tančit v teniskách či někteří tančí i na boso. To je ale trošku riskantní, šlápnout na nohu vám může kdokoliv.

Taneční pár můžete vytvořit s kýmkoliv, kdo chce tančit. Je běžnou praxí, že se tanečnice nebo tanečníci střídají. I když někdo netvoří pár jen taneční a vy si chcete zatančit s dotyčnou osobou, nemusíte se bát slovního ani fyzického napadení a pravděpodobně vám bude vyhověno. Také není nic divného, když si jdete zatančit sama, dost možná budete mít za chvíli tanečníka.

Tanec s náhodným kolemjdoucím

Byl to můj případ. Šla jsem tančit sama mezi ostatní páry a v okamžiku, když jsem si naplánovala otočku, z boku jsem ucítila něčí ruku. Dotočila jsem se a už jsem měla tanečníka. Pocity smíšené. Radost, že už netančím sama a zároveň malé leknutí, že jsem dotyčného neměla v zorném poli. Pán se zjevně kroky salsy, mamba ani bachaty nikdy neučil, ale to bylo úplně fuk. Pán byl totiž snědé pleti a tihle lidé mají smysl pro rytmus, pohybové i pěvecké schopnosti v krvi. Upřímně tuto kulturu z těchto hledisek mám moc ráda. Romská hudba má v sobě neutuchající živelnost, zvláštní harmonii a srdceryvné vřelé texty.

Když se dostaví splín, temperamentní rytmy z Karibiku či odjinud jsou prima pomocníkem.

Zdroje:

https://www.tanecniskola.cz/letni-skola/prehled-kurzu

Zpravodaj Liberec

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz