Článek
Jakpak bylo asi v uzavřených budovách fungujících na klimatizaci? Co domovy důchodců, nemocnice? Náhradní zdroje neřeší vše a hlavně nevydrží dlouho. Železnice byla v háji, lidé se pekli na peronech…
Španělé i Portugalci se dodnes kroutí jak červi, když mají říct, proč měli blackout. Nejprve halekali do světa, že soláry ani větrníky za to nemůžou, ale v tichosti vydali příkaz na omezení jejich další výroby. Copak bylo na vině u nás? A dozvíme se pravdu? Doposud jsme slyšeli, že máme nejrobustnejsi síť v Evropě a nic nám nehrozí. Tak asi ne…
Popravdě - ani mě tak nedorazil výpadek, jako články, které se začínají objevovat. „Elektromobilita je v této situaci zárukou bezpečnosti“ psal vládní poslanec Jan Bartošek. To se z horka pomátl? „Musíme si na blackouty zvykat“ psal další myslitel. Musíme?
Ne, vážení, nemusíme! Naši předkové tuto zemi postupně vybudovali a směřovali k lepší a modernější budoucnosti. My jsme v 89. nadšeně cinkali klíči a věřili, že už bude jen a jen líp. A pak pár pomatenců přesvědčilo davy, že když se toho vzdáme, když se uskromníme, zlikvidujeme to, co nás živí, zachráníme planetu, která údajně hoří ( o čemž pomatenci rovněž přesvědčili mnohé). Jako bychom žili pod kopulí a smrady a emise z prudce se rozvíjející Číny nebo Indie k nám nemohly. Copak u nás nepadá písek ze Sahary? Nebo popel ze sopky na odlehlé polokouli? Zrovna dnes psali, že nemáme větrat, protože k nám proudí páchnoucí dým z obrovského požáru u Drážďan…
Jediné, co musíme, je jít k volbám a dát hlas těm, kteří hodí vidle do greendealových plánů! Žádné zvykání na nedostatek léků, drahotu a blackouty! Chce to změnu. A velkou!