Hlavní obsah
Názory a úvahy

Je to jen nevkusné, ministře Rakušane?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

6. 11. 8:48

Prahou pochodují demonstrace na podporu Palestinců. Už nejméně před týdnem vysvětloval ministr Rakušan, že je v demokratické zemi nelze zakázat. A s tím souhlasím.

Článek

Demonstrovat – neporušují-li se zákony, má právo každý. A na to, zda je při demonstraci vše v pořádku, dozírá policie. A policii instruuje k míře horlivosti kdo? No zcela jistě ministr prostřednictvím policejního ředitele.

Na poslední demonstraci nesli účastníci hesla v angličtině. Asi doufali v neznalost policistů a  že jim tak leccos projde. Například moto „Od řeky k moři Palestina bude svobodná“, které je v našem světě (tedy euroamerickém) považováno za genocidní.

Ministr Rakušan k tomu podotkl, že se mu toto heslo zdá za hranou a nevkusné a že míru postupu nechal na policii. To jako vážně? Tomu máme věřit?

Stačí vzpomenout na protivládní demonstrace, kde byla policie tak horlivá, že si všimla i nepatřičné nášivky na bundě člověka v davu. Nebo spíš jen ukázala na někoho, o kom už dopředu věděla, že tu nepatřičnou nášivku mít bude? A pamatujete na jančení policajtů (jinak se to nazvat nedá), když nějaký starosta z Horné Dolné ozdobil chlebíčky paprikou ve tvaru písmena "Z"?

Prý se už po Česku vyskytla hesla typu „Židi do plynu“ a podobné lahůdky. Moc by mě zajímalo, jak v těchto případech byli policajti horliví! Obávám se, že udělali tytyty a dotyčnou zrůdu vyšetřují na svobodě nebo ji maximálně oblažili směšnou pokutou. Jo, kdyby pachatel napsal „Ukrajinci do plynu“, tipuju, že by ho na místě zastřelili.

Že přehráním? Ale kdepak! Dvojí metr vládne zemí už dva roky! A čí je to chyba, ministře? Policajti jsou lidi, mají své názory a silně pochybuji, že by většinově souzněli s vámi! Tak jak je možné, že konají tak v souladu s vaším míněním? Z lásky to nebude, že? Holt plní rozkazy!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz