Hlavní obsah

Lze beztrestně dehonestovat oficiální politickou stranu?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

8. 9. 14:57

Vznik politické strany u nás je dán zákonem - musí splňovat zadané podmínky a být schválena ministerstvem vnitra. Nebo snad ne?

Článek

Jsme právní stát, dění v něm řídí zákony a aby vše fungovalo, musíme zákony respektovat - jinak dostaneme „záhlavec“. Je to tak?

Zákonům podléhá i založení a fungování politických stran. Splni-li strana podmínky zákona a je posvěcena ministerstvem vnitra, má nárok fungovat a veřejně vystupovat. Je to tak?

Když nekdo nějakou stranu označí jako extrémistickou, fašistickou, nebezpečnou nebo jí brání v činnosti, tak lže a páchá trestný čin, neboť nerespektuje zákon a usnesení ministerstva vnitra. Je to tak?

A jsme u prvního bodu: páchá-li někdo něco proti zákonu, měl by být potrestán. Je to tak?

Jak je tedy možné, že někteří politici či novináři označují legálně vytvořenou stranu dehonestujícími přívlastky zcela beztrestně? Že některé státní instituce odmítají pronajmout prostory jednomu subjektu, zatímco jinému ho cpou zdarma?

Schválně neuvádím konkrétní případy, protože zakon přece platí stejně pro všechny. Je to tak?

A všem pseudodemokratům doporučuji: jestliže se vám některá strana nelíbí a chcete jí škodit, pomlouvat a zakazovat, představte si, že stejně bude jednáno s vámi oblíbenou stranou! Libilo by se vám to? Sotva. Je to tak?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz