Hlavní obsah
Aktuální dění

Piráti prý nejsou politickou stranou

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

11. 9. 12:54

„Hele, víš, že budete mít v městském kulturáku na besedě pirátského ministra Lipavského?“ ptal se mě kolega.

Článek

To mě zaujalo. Nejsem žádným milovníkem Pirátů, natož jejich ministra, ale možnost položit mu pár ostrých otázek a pozorovat ostatní účastníky besedy byla lákavá.

Plakáty na akci nikde, a tak se občané museli dotazovat na ulici svátečně oděných mladých mužů, evidentně příznivců novodobých bukanýrů. Ti nás řádně nasměrovali. Sešlo se nás nakonec asi padesát. Třetinu hostů tvořila starší generace - obsadila zadní pozice a podle brumenda rozhodně ministrovi nakloněna nebyla. Dvě třetiny těch mladších zabraly přední židle a sálaly nadšeným očekáváním.

Setkání se docela vydařilo. Ctitelé byli šťastní, že se mohou svého favorita dotknout a moc otázek neměli. Odpůrci - patrně svázaní v mládí vštipenou úctou k pohlavárům, si na dotazy netroufli, takže se mi dostalo hodně prostoru k vlastním otázkám. Ministr dle očekávání odpovídal naučenými frázemi, ale asi dvakrát byl opravdu upřímný.

Divila jsem se, že nejsou přítomna žádná média, ani ta místní. Napadlo mě, že po předchozích zkušenostech z jiných měst, kde pan Lipavský sklidil pískot a nadávky, rozhodli se místní pořadatelé rozšířit informace o jeho návštěvě jen mezi jeho příznivce a neriskovat.

A proč tohle vše píšu? Protože asi měsíc nato jsem poslala stejnému kulturnímu domu objednávku na pronájem sálu pro JUDr. Rajchla ze strany PRO, který od podzimu zase začne objíždět republiku a pořádat setkání s občany. Po nějaké době mi přišla tato odpověď:

„K vaší objednávce sdělujeme, že Město nepronajímá vlastní prostory k politickým účelům.“

Hm, to je ale divné, řekla jsem si a ruče odpověděla toto:

„Děkuji za odpověď. Jeví se mi ale neupřímná, neboť před měsícem jste poskytli městské prostory Pirátům a ministru Lipavskému. Nebylo by lepší upřímně přiznat, že straně PRO, nefandíte? Ale to vy nemůžete - bylo by to nedemokratické a kompromitovalo by vás to, že?“

Odpověď pochopitelně nepřišla už žádná. Ale - vážně pochopitelně??

P.S. To město, kde nepovažují Piráty za politickou stranu, se jmenuje Lovosice.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz