Hlavní obsah
Názory a úvahy

Proč jenom Holec?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

9. 9. 16:51

Hromy a blesky spustil autor na politického komentátora Petra Holce za jeho angažmá v internetové XTV.

Článek

Není mi zcela jasné, proč jenom na něho, vždyť dlouhodobě tam působí i paní Stonjeková, kterou můžeme občas vidět komentovat politické dění v televizi a která má velmi podobné názory jako Petr Holec, byť je vyjadřuje žensky jemněji. Také tam pravidelně a drsně hřímá Mgr. Petr Macinka, Filip Turek nebo Ing. Vladimír Pikora. Ti všichni jsou vzdělaní, svetaznalí lidé s velkým rozhledem a velmi kritickým přístupem k masmédiím, vládě a prezidentovi.

Ale zaměřme se na Petra Holce, o kterém autor pohrdlivě zmiňuje, že kdysi to byl novinář v Reflexu. Jako kdyby tím, že už v Reflexu není, spáchal nějaký poklesek. Kdo pana Holce poslouchá častěji, ví, že na práci v Reflexu i kolegy vzpomíná rád. A že ji sám ukončil, aby vyzkoušel něco jiného. A taky říká, že Reflex se velmi změnil od jeho dob, s čímž souhlasím - už to není ten časopis s nevšedními a novátorskými pohledy na svět. Co se proměnil v hlásnou troubu této vlády, přestala jsem ho odebírat.

Pošklebky autora za to, že diváci posílají do vysílání finanční dárky a že komentátoři veřejně propagují výrobky svých sponzorů, jsou hloupé. XTV nepobírá žádné dotace a funguje z toho, co si vydělá. A tak by to mělo být u všech médií. Jenže ta „správná“ média dostávají dotace a jsou tak zvýhodněna před těmi „nesprávnými“. A kdo rozhoduje o správnosti? No přece vždy politická věrchuška!!! To mi tedy přijde mnohem závadnější.

Autor také obviňuje Holce z velkých sympatií k Babišovi. To může udělat jen proto, že ho slyšel maximálně jednou a už vyvozuje závěry. Ve skutečnosti Petr Holec Babiše „nemusí“, ale poslední dobou se kloní k názoru, že Babiš přes všechny své chyby byl stokrát lepší, než současná bezradná a tápající vlada. A vzhledem k průzkumům veřejného mínění si to myslí i 75 % respondentů.

Přímo amok u autora vyvolalo Holcem citované tvrzení, že původní ODS už neexistuje a že Fiala svou stranu rozpustil v koalici. Nevím, co mu na tom vadí - že původní ODS už není, potvrzuje i její zakladatel Václav Klaus st. A že se původní nosné myšlenky a sliby ODS rozpustily pod nátlakem koaličních partnerů, je naprosto nezpochybnitelný fakt těžce kritizovaný staršími stranickými členy.

Souhlasím i s Holcovým názorem, že původcem nervozity a dělení společnosti je Fiala s celou vládou. To oni dělí lid na ty dobré (co s vládou souzní) a ty zlé (co vládu kritizují). Dokonce ty druhé sprostě urážejí pomatenými tituly jako dezoláti, prokremelští aktivisté a podobné pitomosti. A nemá snad pravdu pan Holec, že Češi jsou ve vlastní zemi béčkovým týmem? Kdopak z tribun křičí, že prioritou vlády je Ukrajina???

Prý si Holec údaje o růstu ruské ekonomiky a pádu té naší opatruje z ruských zdrojů, lže nepokrytě autor. Nuže, frustrovaný Petronie Arbitře, pan Holec ovládá angličtinu a své údaje čerpá z často jím citovaných anglosaských médií. Ostatně západem vypracované tabulky o stavu ekonomik lze vygooglit. Nevěřte slepě našim politikům, co už přes rok vypráví, že Rusko je na kolenou. Raději si opatřeme chrániče kolen my, protože si je brzy odřeme!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz