Špičkový evropský fotbal měli diváci možnost shlédnout v úterních čtvrfinále nejprestižnější klubové soutěže. Aby také ne, do boje šel rekordman v počtu triumfů Real Madrid proti obhájci Manchesteru City, a londýnský Arsenal čelil Bayernu Mnichov.

Plno zvratů, branky od samého začátku a především krásný fotbal. Ten, kdo si udělal včera večer čas a viděl utkání, ať už u televizní obrazovky nebo přímo na stadionu, rozhodně nelitoval.

Královský klub z Madridu měl svému protivníkovi co vracet. Vždyť v loňském semifinále ho tým Pepa Guardioly zostudil celkovým skóre 5:1 a zmařil Realu šanci na triumf v soutěži. To rozhodně nechtěli svěřenci Carla Ancelottiho znovu připustit.

Do jejich plánů jim však razantně vstoupil portugalský šutér Bernardo Silva, jenž šalamounsky rozehrál volný přímý kop a dokonale překvapil domácího brankáře Lunina. Lídr La Ligy ovšem bleskově odpověděl a dvěma slepenými góly po tečované střele Camavingy a úniku brazilce Rodryga se do konce první půle ujal vedení.

„Nikdy není snadné s Manchesterem City takhle od úvodu prohrávat, ale myslím, že jsme dobře zareagovali. Jen jsme měli zápas ve druhém poločase více kontrolovat, protože tam nás soupeř opět zatlačil,“ pravil v pozápasovém rozhovoru střelec druhé branky Rodrygo.

Anglický velkoklub měl po změně stran skutečně více ze hry, a odměnou se mu staly nádherné střely zpoza šestnáctky hostujících Fodena a Jošky Gvardiola. Reálnou šanci na postup vrátil madridským po nadýchaném centru Viniciuse krásným volejem Valverde. Střet gigantů tedy skončil smírně 3:3.

Ve druhém souběžně hraném utkání hostil Arsenal na Emirates Stadium bavorský Bayern. Šance hostů na zisk talíře pro vítěze Bundesligy je po další ztrátě proti Heidenheimu opravdu mizivá. Veškerou pozornost tak ubírá k milionářské soutěži a možnosti v ní uspět.

Vedoucí tým Premier League Arsenal se zhostil po gólu Saky brzy vedení, které jako v případě druhého čtvrtfinále dlouho neudržel. Po rychlém protiútoku srovnal Gnabry a ještě do přestávky zvýšil na 1:2 mnichovský kanonýr Harry Kane z pokutového kopu po faulu na Saného.

Ve druhém poločase zužitkoval skvělou práci útočníka Arsenalu Jesuse Leandro Trossard a přetavil ji ve vyrovnávací branku. Tento duel opět nenabídl vítěze a dává celkům srovnatelné šance do odvety.