Hlavní obsah
Zdraví

Body and mind- cvičení, které dokonale protáhne a zpevní vaše tělo a zregeneruje vaši mysl!

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

16. 8. 12:22

Stres, deprese, nervy. Pocit, že vaše tělo není tak pružné, nejste v kondici, jak byste chtěli, že máte ochablé svaly. Co zkusit Body and Mind?

Článek

Chi-toning

Chi- toning je kurz, který patří do oblasti nejnovějších lekci body and mind. Tedy nejen že procvičí vaše tělo, ale dokonale uvolní vaši mysl. Při tomhle dynamickém a v jedné ruce i uvolňujícím cvičení se určitě nebudete nudit a lehce se zapotíte. Cvičí se při hudbě, která je vždy přizpůsobena k jednotlivým částem hodiny. Z počátku se rozehřejete při „baletních“ krocích, které jsou samozřejmě uzpůsobené ke svižnější hudbě a k tomu, že nejste zrovna baletky. Následně se pokračuje do pilates, kde posilujete tělo svou vlastní vahou. Následně procvičujete tělo skrz prvky jógy. Na závěr se protáhnete a uvolníte. A třešnička na dortu? Jen tak si lehnete na podložku, zavřete oči a posloucháte relaxační hudbu.

Co k tomu potřebujete? Láhev vody, sportovní obuv, oblečení do fitka, ručník, podložku.

Port de brass

Chcete se na chvíli stát baletkou? Tak zkuste lekci Port de brass a opravdu se nemusíte bát, že byste museli nazout baletní střevíčky. Ani toho, že vám to nepůjde, protože jste nikdy nebyla baletkou a nenavštívila jste ani jednu baletní lekci.

Opět toto cvičení patří do Body and Mind. Vychází z baletních kroků a pozic, obsahuje i prvky moderního tance. Tančí se při hudbě a na závěr opět strečink, uvolnění a protažení. Protáhnete a procvičíte tělo, uvolníte se a zrelaxujete.

Co k tomu potřebujete? Láhev vody, ručník a pohodlné sportovní oblečení do fitka a obuv.

Pilates

Základní pohyb vychází ze silného středu těla, v podstatě „lenošíte“ na podložce. Jenže to se vám jen zdá. Ve skutečnosti posilujete veškeré svaly svého těla bez jakýchkoli činek a zároveň protahujete. Cvičení se doporučuje, pokud vás bolí záda. Ať už třeba ze sedavého stylu zaměstnání, nebo z nějaké vrozené vady páteře jako je třeba skolióza. Získáte pevnější zadeček a bříško. Také se vám zlepší držení těla. Tak proč to nezkusit? Během cvičení určitě zapomenete na veškeré stresy, deprese a nervy.

Co k tomu potřebujete? Láhev vody, podložku, ručník a pohodlné sportovní oblečení do fitka.

Zdroje:

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz