Hlavní obsah
Jídlo a pití

Whiskey life! Prague 2023

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Klotylda Ví Tě Zná
7. 11. 8:58

Whisky Life! Prague 2023 - událost krásy a rozmanitosti whisky nabídla zájemcům nádhernou příležitost prozkoumat svět této vzácné tekutiny.

Článek

Dne 6. a 7. října se konal na Pražské Novoměstské radnici nezapomenutelný festival „Whisky Life! Prague“, který přivedl do hlavního města České republiky nadšené milovníky whisky z celého regionu i zahraničí. Tato událost krásy a rozmanitosti whisky nabídla zájemcům nádhernou příležitost prozkoumat svět této vzácné tekutiny.

Autenticitu tomuto místu dodával nejen prostor radnice, ale i živá hudba, skotské dudy, muži odění do kiltů a samozřejmě hojnost skvělé whisky. Bylo to jako krátká cesta na skotský vrchol, aniž bychom museli opustit Prahu.

Když říkám, že to byl festival rozmanitosti, myslím to vážně! Více než 150 druhů whisky nám nabídlo nejen krásu skotských tradic, ale také chuťovou exkurzi na Irský ostrov, do Amerického divokého západu, do země vycházejícího slunce - Japonska, Tchaj-wanu a samozřejmě i našeho našeho Českého světa whisky. Každý doušek byl jako malý výlet, kde každý druh whisky byl kapitolou samostatného příběhu.

Kdo by řekl, že whisky nemá svůj školní program, byl by na velkém omylu. Masterclasses ukázaly, že whisky je umění, které je třeba prozkoumat. Odborníci zasvětili do tajemství výroby a historie, a co je nejlepší - ukázali, jak ochutnávat to nejlepší z nejlepšího.

Nejlepší na tomto festivalu bylo, že jej mohl navštívit každý, ne jen odborníci! Ti, kteří teprve začínají s touto vášní, zde mohli získat základní znalosti o whisky, zatímco pokročilí znalci mohli objevovat nové chutě a vůně.

Pro ty jež mají hravou povahu, byla připravena speciální desková hra „The Whisky Game.“ které mohli účastníci měřit své znalosti whisky.

A co mě nadchlo nejvíce? Whisky adventní kalendář! Tento kalendář nabízí unikátní možnost prožít 24 zážitků se zajímavými vzorky whisky z různých částí světa, jež obohatí chuťový profil. A to není vše! K tomu se váže online průvodce, ambasador whisky, který vám pomůže ocenit každou kapku vzorku. Myslím, že je to dokonalý dárek pro každého milovníka whisky nebo pro ty, kteří chtějí objevit tento fascinující nápoj. Byla to prostě skvělá akce pro všechny fanoušky whisky! Takže já už se těším na adventní průzkum.

Co dodat na závěr, byl to prostě ráj pro všechny milovníky whisky, bez ohledu na jejich úroveň a zkušenosti.

Díky Whisky Life! Prague za tento skvělý zážitek. Na život! Cheers!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz