Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Chceš-li udělat ze starého muže blázna, dej mu mladou ženu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Embajada de EEUU en la Argentina/wikimedia.commons

Al Pacino patří k nejlepším hercům své generace, ale odhad na ženy mu nikdy moc nevycházel.

7. 9. 12:03

Staré přísloví se naplnilo už nesčetněkrát. Někdy zůstane příběh jen v rodině, jindy se o něm píše po celém světě na prvních stránkách bulvárů i seriózních novin.

Článek

Tou druhou variantou jsou milostné eskapády populárních osobností. Patří mezi ně bezpochyby i americký oscarový herec Al Pacino, který dostal „kopačky“ od své o dobré dvě generace mladší přítelkyně jen 3 měsíce po narození jejich společného syna.

Proslulý dramatický herec (kromě filmu exceloval i na divadelních prknech a jeho Richard III. nebo Kupec benátský jsou dodnes považováni za jedny z nejlepších Shakespearových inscenací v uplynulých desetiletích) patří k nejobsazovanějším a nejoriginálnějším hercům už přes 50 let.

Po brzkém rozvodu rodičů vyrůstal Alfredo James Pacino za druhé světové války u matčiných prarodičů, kteří do newyorského Bronxu přišli ze sicilského Corleone a na svůj domov nikdy nepřestali myslet, mluvit o něm, žít po sicilsku a vařit „jako doma“.

Možná i tahle zkušenost mu pomohla, aby se po letech dokonale převtělil do Michaela Corleoneho v Coppolově třídílném Kmotrovi. Zprvu bezúhonný chlapec z italské rodiny, který stojí stranou otcova (Marlon Brando) podnikání, je právě tím, který po jeho smrti přebírá celý „podnik“ a velí pevnou rukou rozsáhlé mafiánské síti.

I když měl za sebou celou plejádu nezapomenutelných rolí (Serpico, Psí odpoledne, Zjizvená tvář), svého prvního a zatím jediného Oscara získal za roli slepého vysloužilce, který si chce naposledy užít to nejskvělejší ve Vůni ženy.

Pro mne osobně je Al Pacino nejlepší v roli vrchního pokušitele v Ďáblově advokátovi a nikdy si nenechám ujít ani herecký duet s Robertem de Nirem v Nelítostném souboji, i když je to příběh na můj vkus natočený dost brutálně.

Do třetice je pro mne Al Pacino jedinečný v ne až tak známém, syrovém filmu Insomnie, kde bravurně ztvárnil detektiva vyšetřujícího na Aljašce sériového vraha. Práci mu při tom ztěžuje nejen nespavost v důsledku polárního dne, ale i rafinovanost spisovatele v podání Robina Williamse.

I když už je Pacinovi 83 let, nepřestává pracovat - momentálně natáčí dalšího ze „svých“ Shakespearů - Krále Leara. Starý muž postižený bláznovstvím snad zůstane jen na plátně a nepromítne se i do života HERCE, byť mu v něm vztahy se ženami způsobily už nejeden kotrmelec.

Pro něj i pro nás je lepší, když si ho budeme užívat v jeho rolích a ne na stránkách bulváru.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz