Hlavní obsah
Aktuální dění

Knížecí rady ochránce spotřebitelů a poslance Nachera (ANO) podvedeným

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Praha-Nová radnice -Patrik Nacher/wikimedia.commons

Patrik Nacher není žádný nováček. Poslancem už je druhé funkční období a předtím má za sebou také bohatou politickou kariéru.

17. 9. 20:40

Lidé naletěli podvodníkům, kteří jim naslibovali za nemalý peníz postavení vysněné zimní zahrady u domu. Pak se ale vypařili i s tučnou zálohou a teď se tváří, že nikdy vlastně neexistovali.

Článek

To je v kostce příběh, který si můžete podrobněji přečíst zde: Toužili po zimní zahradě, naletěli podvodníkům - Novinky

Co mne osobně ale nadzvedlo, je připojené vyjádření „udatného bojovníka“ za práva spotřebitelů a poslance ANO Patrika Nachera, který tvrdí, že: „Existuje zde vakuum, kdy někdo něco spáchá a zároveň ještě není odsouzen, tudíž si legálně může založit novou firmu a pokračovat v činnosti. Otázka je, jak toto vakuum řešit a zároveň ctít presumpci neviny.“

Brala bych to od člověka, který teprve vstupuje do politiky a zatím neměl šanci proti podobnému jevu jakkoliv zasáhnout. Ale Patrik Nacher je ostřílený matador a poslancem je už od roku 2017, momentálně tedy už druhé funkční období.

Možná se mýlím a ve sněmovně už je připraven jeho obsáhlý návrh zákona, jak si posvítit na šmejdy, kteří z lidí vytáhnou peníze, a pak se jim za rohem smějí. V tom případě by to chtělo ukončit sáhodlouhé opoziční obstrukce a začít pořádně jednat a prosazovat „příští lepší“.

V opačném případě by to rovněž chtělo místo obstrukcí začít „makat“, jak rád prohlašuje předseda ANO.

Do té doby se poslanec Nacher zmůže asi jen na „knížecí radu“, která nikomu z podvedených moc nepomůže: „Spotřebitel by předtím, než udělá jakýkoli obchod, měl dát na recenze, být opatrný a obezřetný,“ dodává rádoby ochránce utiskovaných.

Tak za to vám tedy pane poslanče pěkně děkujeme…

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz