Hlavní obsah
Hobby a volný čas

Merkádo řádí na brněnském Zelňáku pro záchranu pralesa

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: knihoMolka

Součástí latinskoamerického života jsou i tržnice plné exotického ovoce a nápojů, které teď můžete ochutnat přímo uprostřed jihomoravské metropole.

2. 9. 17:42

Chtěli jste se vždycky podívat třeba do Kolumbie, Peru nebo Argentiny a ještě se vám to nepovedlo? Pak nemusíte kupovat letenky, ale v klidu se během soboty 2. 9. vydejte na brněnský Zelný trh.

Článek

Už zdálky vás přivítají žhavé latinskoamerické rytmy, které ty odvážnější donutí tančit přímo na pódiu nebo kolem něj, zatímco introverti si budou alespoň podupávat do rytmu.

10. ročník oblíbeného festivalu plného barev, chutí a vůní začal v pátek 1. 9., kdy mu přes den sice hrozilo, že jej spláchne déšť, ale asi zapůsobily modlitby ke všem indiánským bohům. Večer se nejen oteplilo, ale i vyjasnilo, takže pod nočním nebem si užívali nefalšovanou radost nejen dospělí, ale i děti.

Na ty se ostatně myslí i v sobotním programu, kdy je pro ně kromě lekce španělštiny připravena i nefalšovaná piňata neboli bušení naslepo do barevné papírové schránky třeba ve tvaru lamy, která je plná sladkostí a drobných hraček.

Dospělé spíš zaujme vystoupení pravých mexických kytaristů Mariachis nebo večerní taneční lekce s venezuelskou Zuley.

Ať už zatoužíte po dobrotách, které se servírují od Bogoty až po Ohňovou zemi, budete si chtít pořídit zajímavý šperk nebo něco stylového do šatníku, či se jen tak potkat s přáteli, pořád to bude pro dobrou věc.

Organizátoři totiž stojí za tetovacím happeningem „Kus kůže pro Amazonii“ a upozorňují tak pomocí výkupů pozemků v ekvádorské Amazonii na nutnost zachránit největší prales světa.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz