Hlavní obsah
Cestování

Prázdninová hádanka 8 - na kterém zámku visí Bordel v kuchyni?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: knihoMolka

Temný obraz vlevo na stěně se služkou myjící nádobí se stal inspirací hned ke dvěma knihám.

23. 8. 11:00

Zámek Milotice patří k oblíbeným cílům turistů na jihu Moravy. Do barokního sídla, které stojí na místě původní vodní tvrze, vede ale také cesta nejednoho milovníka lehčí literární tvorby.

Článek

Právě tady se totiž „narodila“ Poslední aristokratka - Marie III. Kostková z Kostky - fiktivní vypravěčka dosud 6 pokračování zážitků šlechtické rodiny, která se po letech exilu vrátila v roce 1996 do České republiky.

„Hrdinou“ hned dvou dílů je starý temný obraz přezdívaný familiárně „Bordel v kuchyni“, který náhodně do zámku zabloudivší kusthistorik identifikuje jako ztraceného Rembrandta a následně se jej s komplici pokusí odcizit. Jenže to má hned několik háčků nachystaných na lupiče-amatéry.

Do celé věci se navíc přimotá ještě jiná loupící parta a výsledkem celé série absurdních situací korunovaných několika náhodami je, že obraz - kdysi odcizený a zašantročený nacisty - se vrací nizozemské královské rodině. Ta pak hrdiny z Kostky pozve na slavnost k návratu obrazu, což je zápletka pátého pokračování Aristokratky na královském dvoře.

Tím, že jsou Milotice předobrazem fiktivní Kostky a dokonce se tu natáčely už dvě pokračování filmu o rodině Kostkových a jejich zaměstnancích, jejich atraktivita zdaleka nekončí. Kromě vlastní expozice stojí za procházku i rozlehlá, postupně renovovaná zámecká zahrada a za návštěvu stojí i nedaleký Kyjov.

Víc si o Miloticích můžete přečíst třeba tady:

nebo

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz