Hlavní obsah
Aktuální dění

Slovensko nechce ztratit při volbách žádný hlas, proto pojede vlak z Česka zdarma

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: knihoMolka

Ani jeden hlas nesmí skončit v koši, mohl by při závěrečném sčítání chybět.

15. 9. 8:48

Už 30. září se na Slovensku odehrají předčasné volby, které mohou určit směřování našich sousedů v budoucích letech.

Článek

Jde o to, zda se k moci díky svým populistickým slibům a výhrůžkám na adresu demokratických sil vrátí někdejší trojnásobný premiér Robert Fico v čele své strany SMER, který otevřeně prosazuje příklon k Maďarsku a Rusku, nebo zvítězí prodemokratické síly, které nedovolí našim sousedům opustit trajektorii svobodné země.

I proto vznikla kampaň Neztrať svůj hlas, která cílí především na slovenské studenty na českých vysokých školách. Sdružení Mladí proti fašizmu, Globsec, Žemy a Sebavedomé Slovensko chystá vlak z Prahy a Brna.

Na stránkách kampaně volebnyvlak.sk je třeba se zaregistrovat a dotyčný občan Slovenské republiky pak obdrží zdarma jízdenku na speciální spoj, který pojede 29.9. z Prahy a z Brna.

Podle organizátorů by měl být finální počet cestujících až 1.400 lidí, přednost mají studenti.

Nejde o volební agitaci žádné strany, ale akci skupiny nestraníků, kteří chtějí motivovat mladé lidi, aby se zajímali o politickou situaci ve své zemi a hlavně, aby se po získání vzdělání zase s chutí vraceli domů. Proto se rozhodli pronajmout od Železničné společnosti Slovensko speciální spoj, který hradí ze svých prostředků získávaných mj. fundraisingem.

V uplynulých třech desetiletích se desítky tisíc studentů ze Slovenska rozhodly zakotvit v cizině kvůli tomu, že se jim situace v jejich vlasti zdála tak zmatená a nepřehledná, až se raději vydali mimo její hranice.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz