Hlavní obsah
Názory a úvahy

Sorry jako, k večeři oříškový krém s vajíčkama a kečupem?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Lasy/wikimedia.commons

Skládat ze všeho každý den účty a nechat se kritizovat za všechno možné i nemožné - i to je „údělem“ premiéra.

8. 11. 16:08

Ať udělá, co udělá, premiér Petr Fiala se prostě nezavděčí. Když už podnikl nákupní anabázi po německém a českém obchodě, možná na sebe prozradil víc, než čekal - a stejně slíznul převážně „hejty“.

Článek

Několik dnů jsem odolávala, ale nakonec mne sklony k tomu vidět, o čem se mluví, na vlastní oči, přesvědčily, abych si pustila „slavné“ video mapující nákupy pana premiéra.Levnější a lepší nákupy v Německu objevil dokonce už i premiér Fiala - Novinky

Spíš než porovnání velikostí a cen jednotlivých výrobků (ano, je to zajímavé, ale tak nějak už dávno známé, že se pár kilometrů vzdušnou čarou přes hranici balení záhadně mění co do obsahu i formy) jsem spíš uvažovala, co by pan Fiala z takového nákupu dokázal připravit k večeři a snídani.

Máslo a vajíčka - ok, umícháme. Přidáme ozdobu z rajčat, nakrájíme chleba, zapijeme kolou, to by šlo, i když by se nutriční specialista asi chytal za hlavu. Ale co ten zbytek? Že by po ránu chuť na sladké zaháněli u Fialů šálkem mléka a chlebem natřeným nutellou?

Chápu, že to poradci pana premiéra mysleli v dobrém, jen to načasování jim nevyšlo. Srovnávací nákup měl přijít hned z jara, jenže to se řešilo milión dalších věcí.

Vládnout v naší republice je silně nevděčná role - ať uděláte, co uděláte, stejně je to špatně a opozice by to (podle svých slov) udělala 100× líp. Ruku na srdce, nezažíváme tohle každé volební období? Jediní „bez bázně a hany“ by z toho nakonec vyšli komunisté před rokem 1989. Tedy, pokud si vzpomeneme, že v té době se na stránkách novin, v rozhlase nebo v televizi jen chválilo a běda, kdyby to udělal někdo jinak. Kritizovat se mohlo leda u piva v hospodě a to ještě s rizikem, že vás napráší u vedlejšího stolu sedící donašeč STB a vám po vystřízlivění přijde předvolání na výslech pro „protivládní řeči“.

Nevím jak vy, ale já si na každou vládu (ano, dokonce i na tu, co vedl Andrej Babiš, a že to dá práci!) snažím pamatovat spíš to dobré, co po ní zůstalo. Ono kritizovat umí kde kdo, ale málokomu to opravdu stojí za to, aby se nechal zvolit a rozhodoval o všem tak, abychom o tom ani nevěděli a brali jako fakt, jak věci kolem nás fungují. A ještě na sebe nechal denodenně plivat na sociálních sítích a nadávat si…

Petr Fiala možná neběhá každý den do supermarketu pro svačinu, ale už jen to, že si udělal v plném diáři nákupní okénko je důkaz, že to s vládnutím myslí sakra seriózně. Dejte mu čas a prostor, aniž byste kritizovali každý jeho krok. On taky nemluví každému operátorovi CNC stroje do toho, jak má nastavit čudlíky, aby na konci vyjel požadovaný výrobek ke spokojenosti zákazníků…

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz