Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Za manželstvím do Thajska či Indie, jako dobový trend západních mužů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Pexels
17. 8. 13:35

Mnozí západní muži se rozhodují nacházet lásku v zahraničí, a někteří mají i pocit, že jde o jediný způsob, jak si mohou najít spokojený vztah.

Článek

Čím dál více oblíbený trend mezi západními muži, je vycestovat za láskou a manželstvím do zahraničí. Muži totiž mají dost žen, s kterými se těžko vychází, mají přehnaně vysoké nároky a nafouknuté ego, ať už jsou velmi krásné nebo ne. Místo toho se spousta mužů rozhoduje vycestovat do asijských zemí, jako je Thajsko, Indie, nebo Filipíny, kde s velkou pravděpodobností najdou ženu, která je bude milovat, a bude si jich vážit. Samozřejmě se trend týká i východní Evropy, Afriky, či střední a jižní Ameriky, ale asijské země jsou nejoblíbenější. Některé západní ženy trend rozčiluje, měnit se ale nechtějí.

Ve Spojených státech se částečně vlivem čtvrté vlny feminismu zúžily vyhlídky na partnera zvlášť pro křesťanské muže, kteří hledají ženy, které zastávají tradiční hodnoty, umí, a jsou ochotny vařit, chtějí být dobrými matkami, a nejsou namyšlené, a tak podobně. Naopak spoustu mužů, kteří přímo tradiční ženy nevyhledávají, ale nejsou příliš pohlední, zvlášť na standarty moderních západních žen, mají pocit, že oženit se v zahraničí je jejich jediná šance, jak najít skutečnou lásku. Podobný trend však můžeme sponzorovat také v západní Evropě.

Například ve Skandinávii, je pro spoustu lidí, zvlášť těch méně vzdělaných, možnost si přivést ženu z asijských zemí, jediným řešením. „Podívejte se, jsem řidič autobusu, ženy jsou v dnešní době velmi vzdálené, a žádná si nechce vzít nevzdělaného řidiče autobusu, ani pohledného, jako jsem já. Čas letí já bych si přál rodinu,“ svěřil se řidič autobusu v Dánském Copenhagenu indickému žurnalistovi, kterého zajímalo, proč by Dán hledal ženu z Indie, a ne rodnou Dánku. Ve Švédsku dokonce podle webové stránky, na které muži hledají ženy z Thajska, prohlásily, že přes 80% procent thajských imigrantů, kteří putují do Švédska, jsou ženy, které si vzaly švédské muže.

Mnoho studií tvrdí, že ženy nechtějí muže, kteří jsou méně vzdělaní, a vydělávají méně peněz, nebo také že ženy preferují vysoké muže. Proto není divu, že mohou západní muži v asijských zemích jako je Thajsko, kde jsou muži průměrně nižšího vzrůstu, a lidé tam žijí v relativní chudobě, jednoduše najít partnera. Na druhou stranu, pokud je vztah založený pouze na penězích, ne vždy může jít o upřímnou lásku, a z trendu také nemusí mít radost thajští muži. Je trend pochopitelnou reakcí západních mužů, a může vyšší vzdělání žen a další vlivy spojené s feminismem za tento trend, a nebo jde spíše o problematiku kulturní, která s feministickými pokroky jen úzce souvisí?

Zdroje:

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz