Hlavní obsah
Aktuální dění

Kladenská nemocnice slaví 120 let a otevřela novou galerii (obsahuje videoreportáž)

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Nemocnice Kladno
31. 10. 15:33

Velké středočeské nemocnice slaví významná výročí. Mezi ně patří i ta kladenská, založená před 120 lety. Jméno jednoho ze zakladatelů nese nově otevřená galerie v pavilonu centrálního příjmu.

Článek

Nová nemocniční galerie je přímo v srdci klíčového pavilonu s centrálním příjmem a nese jméno Jaroslava Hrušky, dlouholetého kladenského starosty a osobnosti, která stála nejen za zrodem nemocničního komplexu. „Chodba, kde vznikla nová galerie, je nejvíc frekventovaná chodba v nemocnici. Je to vlastně srdce nemocnice, její hlavní tepna. Budou zde vystavovat umělci různých věkových kategorií i různých výtvarných nebo fotografických směrů,“ říká Michaela Průcha, spoluautorka galerie Jaroslava Hrušky.

Kladenská nemocnice se za posledních 120 let neproměnila jen díky galerii. „Mohu posoudit jen nejmodernější část této doby, kdy se zásadně změnily technologie, pobyt v nemocnici. Takže jestli byl podobný vývoj od roku 1903, tak si myslím, že ta cesta musela být neskutečná,“ rekapituluje ředitel Oblastní nemocnice Kladno Jaromír Bureš. „Jsem moc rád, že se nám spolu s managementem a dalšími zaměstnanci daří posouvat kladenskou nemocnici na úroveň 21. století. A přál bych jí, aby na tom 21. m století nezamrzla, ale vyvíjela se právě těch dalších sto let kupředu,“ dodal náměstek středočeské hejtmanky pro zdravotní péči Pavel Pavlík.

Galerie Jaroslava Hrušky je otevřená čtyřiadvacet hodin denně. A to doslova všem, příchozím, pacientům, návštěvám i zaměstnancům.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz