Hlavní obsah
Umění a zábava

Mladí hudebníci z Kladna reprezentovali na koncertu v Senátu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jiří Hokův, Studio Fabrika
25. 5. 10:12

Výjimečnou možnost zahrát si přímo v sídle českého Senátu měli žáci kladenské Základní umělecké školy Hynka Kubáta. V prostorách Valdštejnské zahrady vystoupili nejen sólisté této školy.

Článek

„Také smyčcové soubory, Big Band a dvě sólové kytaristky, které jsou velmi úspěšné v rámci naší školy a získávají ocenění na mezinárodních soutěžích a budou pokračovat ve studiu na konzervatoři,“ popsala výběr vystupujících ředitelka ZUŠ Hynka Kubáta Michaela Bernášková.

Za koncertem v rámci Léta ve Valdštejnské zahradě stojí senátorka Adéla Šípová. „Myslím si, že stojí za to děti podporovat, napadlo nás proto oslovit některou ze ZUŠ na Kladně a Základní umělecká škola Hynka Kubáta se vyjádřila, že má zájem, což nás moc potěšilo. Já sama jsem na tuhle školu posílá svoje dvě dcery, byť do výtvarného oboru,“ řekla senátorka, která nad koncertem přezvala záštitu.

„Pokud bychom neměli časovou dotaci šedesáti minut, tak jsme mohli program nabídnout i delší. Máme rovněž folklorní soubor, dva pěvecké sbory, rockovou kapelu. Vybrali jsme to, co se hodí tady do tohoto prostředí,“ vysvětlila ředitelka kladenské ZUŠky Hynka Kubáta. Koncert se navíc uskutečnil v době Pražského jara a festivalu ZUŠ Open. I proto byla ještě před koncertem cítit malá nervozita.

Kladenská stopa v Senátu bude pokračovat i v dalších dnech. Už 30. května právě zde otevřou výstavu připomínající kladenských rodaček a známých výtvarnic, sester Válových.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz