Hlavní obsah
Aktuální dění

Na nejlepší středočeskou kapelu čeká nejen profesionální nahrávání – odstartovala Skutečná liga

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

6. 3. 17:45

Rockové kapely se Středočeského kraje, včetně kategorie junior do devatenácti let, se mohou hlásit do nového ročníku prestižní soutěže Skutečná liga. Její organizátoři právě spustili registraci pro hudební seskupení s vlastním repertoárem.

Článek

Jedinými podmínkami účasti v soutěži zůstávají, aby byly kapely ze středních Čech, neměly hudbu jako hlavní zdroj svých finančních příjmů, měly repertoár složený z vlastní autorské tvorby v rockových mantinelech a byly schopny zvládnout živé hraní. To je vše,“ říká zakladatel a ředitel soutěže Lukáš Fousek. Na rozdíl od jiných klání není nutné, aby kapely dopředu zasílaly demonahrávky.

Organizátoři spolu se Středočeským krajem, jehož hejtmanka přezvala na soutěží záštitu, chtějí podpořit i mladé hudebníky například ze základních uměleckých škol.  „Letos poprvé mohou junioři hrát i neautorskou tvorbu. U mladých hudebníků je možnost otrkat se před publikem, které netvoří jen jejich rodiče, podstatná. Navíc setkání s dospělými hudebníky jim přidá na nedocenitelné motivaci, přinese nové zkušenosti,“ vysvětluje krajský radní pro oblast kultury a památkové péče Václav Švenda.

Všechna soutěžní kola Skutečné ligy se odehrají jako otevřené koncerty přístupné zdarma široké veřejnosti a s účastí porotců. Základní kola se uskuteční 28. května v Jílovém, 4. června v Hořovicích a 11. června v Kutné Hoře. „Na koncertech budou pořízeny videonahrávky z vystoupení jednotlivých skupin a zveřejněny na webových stránkách projektu i kraje, kde se navíc uskuteční online hlasování o nejoblíbenější kapelu veřejnosti,“ popisuje průběh soutěžního klání jeho ředitel. Finálové kolo se, stejně jako loni, uskuteční 19. listopadu v kladenském kulturním domě.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz