Hlavní obsah
Aktuální dění

Od opery přes film, koncerty a dětská představení nabídne na 21 místech Středočeské kulturní léto

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

17. 5. 18:31

Rusalka v památníku Antonína Dvořáka, vystoupení performativní poezie v atriu kladenské vědecké knihovny, ale i divadelní představení a tradiční koncerty včetně skupiny Jelen a dalších skupin nabídne letošní Středočeské kulturní léto.

Článek

Chceme do děje vtáhnout všechny diváky, pobavit je a dopřát jim nevšední zážitek. Zároveň chceme diváky pozvat na místa, na která by se jinak nevydali, a možná se kromě kulturního zážitku, nechají zlákat i k poznávání dalších krás středních Čech,“ popisuje podstatu dalšího ročníku velké přehlídky organizované Středočeským krajem jeho radní pro kulturu Václav Švenda.

Společným jmenovatelem všech 42 naplánovaných akcí je propojení hudby, divadla nebo filmových projekcí s venkovními kulisami hradů a zámků, zahrad, parků nebo historických skanzenů středočeských kulturních organizací. Středočeské kulturní léto začíná 15. června v muzeu v Roztokách u Prahy inscenací Figaro. V dalších týdnech nabídne například Společenstvo vlastníku na zámku v Nižboru, Baladu pro banditu ve Lhotce u Mělníka či představení kladenského divadla Smrt v růžovém v Jílovém u Prahy.

V hudební části připravil Středočeský kraj například koncert seskupení Ota Balage&Balage Band, Krajanky nebo skupin Jelen, Hop Trop a zpěváků Václava Noida Bárty a Iva Jahelky. V závěru programu, 23. září je připravena v Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše projekce nového dokumentárního snímku. Nový cirkus zastoupí 18. června představení Kolaps v provedení Losers Cirque Company. Kompletní program najdou zájemci na www.stredoceskekulturnileto.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz