Hlavní obsah
Aktuální dění

Proměna trati na Kladně pokračuje – stavaři otevřou nové nástupiště (VIDEO)

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Ladislav Pavlík / www.KMzpravy.cz
8. 11. 11:38

Prozatím bez větších problémů a podle původního harmonogramu pokračuje kompletní přeměna železnice napříč Kladnem. Jedinou neznámou zůstává osud budovy na hlavním kladenském nádraží.

Článek

Stavaři pracují naplno po celé délce budoucí trati, v současnosti mimo jiné na zastávce Kladno město, která bude nově navazovat na most přímo nad tratí. „Kde budou dva nadchody po obou dvou stranách. Po celé délce od Kladna, hlavní stanice, po Ostrovec na druhé straně, nám probíhají práce na všech umělých objektech,“ potvrdil vedoucí divize dodavatelské společnosti Eurovia Jaroslav Bašta. Mezi aktuálně budované části patří soubor opěrných zdí nebo například podchod pod tratí na Ostrovci, kde také stavaři dokončili přeložku horkovodu, jehož zaklopení a zprovoznění stihli doslova několik dnů před zahájením topné sezóny.

Jedinou neznámou zůstává osud hlavní nádražní budovy a vyřešení otázky jejího případného nahrazení novostavbou. Zachování původní budovy požaduje část kladenské veřejnosti včetně opozice v zastupitelstvu. Naopak daná je změna od 15. listopadu pro vlaky a cestující na hlavním vlakovém nádraží.

Nástupiště číslo tři, to znamená to nejdál od výpravní budovy bude uvedené do provozu. Začnou k němu přijíždět vlaky od Rakovníka a od něj odjíždět vlaky do Prahy. Lidé se na toto nástupiště budou dostávat přes koleje, zatím provizorním přechodem. „Přestože podchod máme už podkutaný pod půlkou nástupiště, tak do té druhé poloviny se pustíme až od 15. listopadu,“ doplnil Bašta.

Naopak omezení zatím nenastalo u budoucího podjezdu od ulice Petra Bezruče. Zde museli stavaři odložit budování nového kruhového objezdu. „Museli jsme práce přeložit, protože jsme našli vodovod v jiné poloze, než předpokládal projektant. Takže probíhají přeložky tak, abychom se tam vešli,“ vysvětlil Jaroslav Bašta. Kruhový objezd proto budou stavaři realizovat v březnu a dubnu.

Termín pro uvedení nové trati do provozu je nadále srpen 2024, už o měsíc dříve chtějí stavaři testovat celou trasu, a to včetně zabezpečovacího zařízení a dalších technologií.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz