Hlavní obsah
Aktuální dění

Průtah Stochovem čeká kompletní rekonstrukce, kraj čeká na finance

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

21. 4. 11:08

Centrální komunikaci napříč Stochovem od silnice mezi Slovankou a dálnicí D6 chce Středočeský kraj kompletně opravit za více než 59 milionů korun.

Článek

„Krajští radní na svém dnešním zasedání schválili zařazení akce do investičního Zásobníku akcí. Oprava necelé tři kilometry dlouhého úseku by měla vyjít na více než 59 milionů korun,“ potvrdil Josef Holek z oddělení komunikace kraje.

Kraj chce kompletně zrekonstruovat 2,7 kilometru komunikace od silnice II/236, přes město až k dálnici D6. „Současný stavební stav je nevyhovující. Komunikace vykazuje značné množství poruch, resp. plošné deformace, síťové, mozaikové, příčné a podélné trhliny. Živičný povrch je za hranou životnosti. Dochází tedy k opakovanému vytváření poruch, které jsou průběžně odstraňovány v rámci běžné údržby silniční sítě, což vyžaduje značené finanční náklady a je z ekonomického hlediska neefektivní. Na části úseku řešené komunikace je dále zcela nefunkční systém odvodnění,“ popisuje současný stav Karel Bendl, radní pro oblast silniční dopravy. Připravovaná oprava by měla zajistit životnost silnice na dalších 25 let.

Pro zajištění financování bude kraj žádat dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. „Hotovo by pak mělo být nejdéle v roce 2027,“ doplnil Holek.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz