Hlavní obsah
Aktuální dění

Stavaři propojili důležitou estakádu na D6 u Krupé (obsahuje VIDEO)

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Ladislav Pavlík / www.KMzpravy.cz
2. 11. 17:39

Stavaři vybetonovali poslední část estakády podél Krupé na Rakovnicku. Na dokončení zásadního úseku 805 metrů dlouhé estakády jen v posledních dnech spotřebovali 500 kubíků betonu a osmdesát tun betonářské výztuže.

Článek

„Dokončili jsme levý jízdní pás, směr na Prahu a v podstatě dnešním dnem propojíme obě opěry, karlovarskou a pražskou,“ říká vedoucí stavby Pavel Axamit ze společnosti Metrostav infrastacture. Stavbu zahájili silničáři v březnu 2022, termín zprovoznění je v srpnu 2024. Druhou část estakády pro směr od Prahy do Karlových varů dokončí stavaři na přelomu ledna a února příštího roku, a to kvůli technologii posuvných skruží. Kvůli ní není možné budovat obě mostní části najednou vedle sebe.

Úsek D6 u Krupé přitom není jediný, který aktuálně stavaři budují. „Od jara letošního roku realizujeme obchvat Hořoviček a Hořesedel. Tyto dvě stavby jsou nyní naplno v realizaci s tím, že zprovoznění Hořesedel plánujeme na září roku 2025 a Hořovičky mají termín listopad 2025,“ říká ředitel správy Karlovy Vary ŘSD Lukáš Hnízdil. Chybět už bude pouze jeden úsek, a to Petrohrad Lubenec, který je nyní ve fázi výběrového řízení na zhotovitele stavby a předpokládaným začátkem prací na jaře 2024.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz