Hlavní obsah
Aktuální dění

Středočeská záchranka investuje přes 100 milionů – obmění bezmála polovinu sanitek i dalších vozů

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Ladislav Pavlík / www.KMzpravy.cz
22. 6. 10:50

Dvě etapy zásadní modernizace 83 sanitek a dalších částí vozového parku zahájí Středočeská záchranná služba. „Ještě do konce letošního roku pořídíme 15 sanitních vozů typu C za bezmála 69 milionů korun,“ potvrdila mluvčí záchranky Monika Nováková.

Článek

90 procent nákladů pokryje evropská dotace REACT EU. Zásadní pro výběr obměňovaných vozů je především jejich celkových stav.

„Obnova vozového parku středočeské záchranky je pro kvalitní fungování této služby nezbytná. Zastaralá vozidla přinášejí kromě menšího komfortu pro pacienty i zaměstnance také zvýšené náklady na provoz a na opravy,“ uvedl náměstek pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík. Na stávající vlnu obměny klasických sanitních vozů naváže Středočeská záchranná služba už na začátku příštího roku. „V první polovině roku 2024 pořídíme dalších 15 kusů sanitních vozů typu C za bezmála 69 milionů korun,“ potvrdila Nováková. 85 procent nákladů pokryje dotace IROP, zbývajících 15 procent příspěvek Středočeského kraje.

„Z fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů pořídíme v první polovině roku 2024 dvě osobní speciální vozidla, jedno určené pro zaměstnance držící služby dosahu pro mimořádné události, druhé pro inspektora provozu. Dále jedno sanitní vozidlo typu C a jedno auto rychlé lékařské pomoci v setkávacím systému,“popisuje plány na obměnu vozového parku Monika Nováková. Záchranka bude mít nově i velitelské vozidlo určené pro zaměstnance držící služby dosahu pro mimořádné události a krizové situace. Přibude rovněž víceúčelové vozidlo pro přepravu osob a materiálu, které zdravotníci využívají při hromadném postižení osob.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz