Hlavní obsah
Lidé a společnost

Cesta k perlám

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

24. 8. 17:28

Taky se chcete splnit svůj sen? Tak prostě začněte.

Článek

Potkaly jsme se na nějakém kurzu. Obě jsme si chtěly rozšířit obzory o nové znalosti a chtěly jsme procházkou a povídáním osvěžit svůj pracovní život. Stát se průvodkyněmi turistů. Krásná práce se skupinami turistů. Tak nějak jsem si to představovaly.

Předtím jsme se neznaly, ale nějak jsme si v učebně kurzu padly do oka a během přestávek jsme probraly mnoho témat. Ona byla dlouho v zahraničí a já jsem se starala o své děti, které už pomalu dorůstaly.

Kamarádka vystudovala moc zajímavý obor – gemologie. Nikdy jsem o něm neslyšela, že by vůbec existoval a o čem je. Až jsem si během našich hovorů rozšířila obzory. Celý ten obor je o kráse a v případě mé nové kamarádky, je hlavně o perlách. Nosí je stále a na všechny způsoby. Moc jí sluší. Mě už teď taky, protože mě je naučila nosit.

Ale jaká byla cesta k perlám ?

Kamarádka sice pracovala nějaký čas v oboru u jiných společností, ale stále to nebylo to pravé. Chtěla a chce stále tvořit krásu, dělat radost, realizovat se. Opustila tedy zavedené zaměstnání od – do , někdy také od nevidím do nevidím. A vydala se vlastní cestou.

Kdo jste někdy začínal tvořit vlastní živnost od úplného začátku, jistě víte, že to není práce od – do, ale práce, která nikdy nekončí. Mnoho pokusů a nových nápadů, ale mezitím se musíte také nějak živit. A tak přišla řada dočasných prací, ale na cestě k perlám se stále pracovalo.

V tomto období jsme se trochu ztratily z doslechu. Já jsem také už měla svůj sen a pracovala jsem na jeho realizaci. Vždycky mě bavily cizí jazyky. A po kostrbatých začátcích už dnes učím své studenty, kteří mi dělají jenom radost. Zvládají zkoušky, zvládnou cizí jazyk pro pracovní i soukromé záležitosti a mnozí jsou už mými přáteli.

A čas běžel…

Kamarádky jsou na světě proto, aby o sobě věděly, společně něco podnikly a vždy si pomáhaly.

Utekl nějaký ten rok a moje kamarádka založila svoji vlastní společnost a dnes je radost ji navštívit. Krásné perlové a jiné výrobky, radost pohledět.

Tak se nám splnily vlastně dva sny – její cesta k perlám a moje cesta k cizím jazykům.

A vidíte, začalo to na kurzu pro průvodce.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz