Hlavní obsah
Názory a úvahy

Kdo je to ta celebrita?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Lektorka
14. 11. 13:39

Tak nevím, kdo to je ta celebrita? Myslím, že je to především osobnost, která něco dokázala. Jak to vidíte vy?

Článek

Nahlédla jsem do slovníku a taky na „Strýčka Googla“ a dočetla jsem se, že celebrita je: slavná osoba, významná OSOBNOST, proslulá veličina, hvězda.

Další výklady a překlady a vysvětlení mluví stejnou řečí, je to nějaká osobnost, která něco ve svém životě dokázala.

A teď se podívejme na internet. Tam je to samá celebrita. No, spíše musím říct, že si mnozí na celebritu jenom hrají. Třeba někde něco hráli a dávají o sobě vědět na „sockách“ – rozuměj na sociálních sítích. Nebo byli dvakrát v televizi, třeba jako obecenstvo nebo dokonce v televizi promluvili a už jsou celebrita. Následně pak propadnou přesvědčení, že úplně každého zajímá, co dělají celý den, co kde snědli a vypili a kde vlastně celý den byli. No, nezajímá.

Představila jsem si takové ráno té celebrity.

Vstává a musí hned hodit na socky, jaké má ráno, kolik zubní pasty a jaké značky právě spotřebovala a co bylo k snídani. Pak se jde obléknout na tento den. Ano, právě na tento den, protože je ABSOLUTNĚ nemožné, vzít se na sebe něco, co už oblékla včera nebo předevčírem. Taková hrůza, to opravdu NE. / Hlavně, že se stále mluví o udržitelnosti a ochraně životního prostředí/. Ne, celebrita musí mít hodně nových hadříků a být stále IN. Musí přece vynést nový outfit každý den, a ne se ztrapňovat v hadrech ze včera!

Takže se nám celebrita oblékla a vyrazila ven. Asi mezi další celebrity.

A jak se takové celebrity mezi s sebou oslovují: „Ahoj zlatíčko, no ty krásně vypadáš, dneska ti to opravdu sluší.“ V překladu. Ta má snad o dvě čísla menší sako a co ty boty, hrůza. Radši půjdu dál od ní/něj, aby mě snad někdo s ní/s ním nevyfotil. To by na sockách fakt neprošlo. Večer třeba celebrita potřebuje jít mezi ostatní celebrity, následuje opět důkladná kontrola outfitu, protože MUSÍ přece vynést neokoukané oblečení /outfit/.

Tak celý večer tráví naše celebrita mezi „zlatíčky a drahoušky“ a patřičně se tváří, jí jenom trendy jídlo, případně nejí vůbec, pije jen módní drinky /nápoje/ a konečně se může vzdálit a jede domů. Samozřejmě, že ne sockou - /tentokrát zní překlad: metrem, autobusem, tramvají/. Jede samozřejmě taxíkem, aby byla IN. I když zrovna nemá moc peněz na taxíka, už dlouho nebyla v televizi nebo někde jinde vidět a peněz není nazbyt. Ale to jistě nebrání tomu, aby zase zítra vyrazil/la do společnosti a byla IN.

STŘIH!

A teď opravdová celebrita. Je to člověk, kterého si na ulici možná ani nevšimnete. Ale ve svém oboru dokázal opravdu hodně. Je to třeba skvělý lékař / znám jich opravdu hodně, většinou jsou to nenápadné osoby, ale dokázali pomoci mnoha pacientům/. Pak tu máme celebrity v sociálních službách /nezaměňovat za výše zmíněné „socky“/. Jsou to lidé, kteří neúnavně pomáhají nemocným a nemohoucím a každý den slouží dlouhé směny, aby ulehčili svým svěřencům. Dále jsou tu celebrity mezi řemeslníky. Všichni víme, jak je složité sehnat rychle řemeslníka, který vám pomůže doma s opravou, přijde a opraví. Vy mu zaplatíte a všude ho chválíte, protože vás nenechal čekat, a dokonce přišel jen v pracovním oděvu a nemusel mít nějaký „outfit“, který ještě svět neviděl.

Uvedla jsem jenom pár příkladů, ale mohla bych pokračovat a vytvořit dlouhý seznam celebrit.

Musím se jen usmívat, socky nemám ani nijak zvlášť nevyhledávám, ale při prohlížení internetu na mě vykukují rozesmáté tváře tzv. celebrit. Co s takovými? Zazářily a vyhasnou. /další překlad pro slovo celebrita je totiž hvězda. A ty taky zazáří a vyhasnou/.

Opravdové celebrity, vážím si všeho, vaší práce, vašeho odhodlání pracovat pro ostatní bez nároku na slávu, vážím si vás.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz