Hlavní obsah
Názory a úvahy

Co když je to jinak?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jiří Vítek / Seznam.cz
23. 8. 18:43

Roztrhl se pytel s nadprůměrně nadanými a empatickými lidmi, které okolí nechápe. ,, Kdybych nevěděl, že jsi chytrá, tak bych si myslel, že jsi blbá!", řekl mi někdo, kdo mě s láskou držel v realitě.

Článek

Napadla mě taková malá idyla - Annie, kytara a Dave. Souznění, které vyšlo …

Někdy člověka napadne, že ten piják by fungoval líp natažený, i když z něj všichni udělali kouli a šli vytírat. Tu a tam se nabízí, že když muž zvedne babičku z vozíku a bez kolize projdou dveřmi, že takhle to má vypadat! Občas je údajný blbec ve fázi a chytrákům podezřele nesvítí žárovka. Sem tam člověk dostane kytku tam, kde ji nejmíň čekal. Možná, že i častěji může být někdo, jako já, totální trotl a jenom se diví, do čeho to zas šlápl a v čem to stepoval!

Někdy by jeden rád seděl u piána a hrál, dlouho a dlouho, nebo by restauroval kostel, sám a sám, nebo třeba pletl na výdělek šály, protože tak, jak mu lidé na cestách tu a tam chybějí, tak je někdy unaven.

Nadaný neznamená bystrý, nadaný nemá úctu k autoritám… Nadaný, silně empatický -dejme tomu, ale až tak velká paráda to nebude! Možná se hodně snažíme, kvůli druhým, až nám náhle někdo naznačí, že můžeme být narcističtí. Jasně - jsem nejhodnější, nejlepší dokonalost! Nechávám někdy vyniknout i druhé? Myslím, že já ano, asi nebudu úplně splňovat definice!

Ten zmíněný narcismus, ten se tu hodí. Protože narcistický člověk by mohl vidět svět černobíle. Nejsi jednička, tak jsi pětka! Jako záhada jednoho léku - viděl někdo tenhle film? ,,Stačí kapička vody navíc a Bororo pak už ne život, Bororo pak nic (potažmo, v pozdějším opraveném překladu nic - smrt)!"

Kdekdo vám rád oznámí, že ten, kdo si myslíte, že jste, ten tedy zaručeně nejste! Tak se postupně dozvíte, že nejste ani Gott, ani Rettigová, ani Newton, zatímco vám to právě teď tak připadá, že asi nebudete ta paní odvedle!

Moc mě těší, že mám ještě v sáčku zbylá někdy. Někdy tančím a vím, kam se v příští vteřině pohne můj tanečník. Někdy jedu autobusem, někdo si přisedne a smějeme se spolu celou jízdu. Někdy cestuji vlakem a s někým zpíváme až do cíle. Někdy na mne někdo upře oči a já vím najednou mnohem víc! Co když to má ale háček:

Jestli si myslím, že já jsem ta, co moji náhodní, se mnou souznící bližní, a moje do dáli mizící lásky hledají, tak nejsem!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz