Hlavní obsah
Zdraví

Hlavně vždy dýchat své patologii na záda

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Jiří Vítek / Seznam.cz
4. 11. 21:05

Každý jsme občas nějaký, ale dobří psychiatři jsou třeba!

Článek

Milá paní Terapeuto, vaše články se mi moc líbí a obdivuji vaši schopnost soustavné a náročné práce, díky níž jste schopná pomoc laikovi se zorientovat ve složité problematice!

Já jsem naopak občas impulzivní a tak skočím rovnou doprostřed dění. Tím se chystám předložit praktické ukázky z mého pátrání po místech, kde jedna paní povídala, že jiná paní povídala.

Představte si, jak si přečtete v bulvárním časopisu, že jedna herečka nemohla mít děti, protože se prý pořád s někým tahala, a ten někdo měl určitě spoustu nakažlivých chorob. Navíc, měla prý pletky se svou kamarádkou! Tak si řeknete, že to přehnali, že je k tomu vhodné se vyjádřit:

Těžko bys, bulváre, otěhotněl,

když každý milenec příjici měl,

chtěla jsem kolíbat, to mě přešlo,

s kámoškou Nováků nám to nešlo!

Tak! Spokojenost! Tady nesmíte splést, ,,to jsem jim to nandala“, s ,,to jsme jim to nandaly"! Vy jste subjekt a ona herečka je objekt, vy nemůžete v rámci své vlastní hlavy zafúzovat s objektem, za vniku, česky řečeno, ,,Mysherečkou"! Pokud se ten skvost dostane do ruky paní celebritě, může se stát, že nebude mít radost. Mohla by zareagovat překvapivě negativně!

Pokud chodíte po pokoji, gestikulujete a v duchu hovoříte s někým známým - samozřejmě, že nemáte halucinace, jen si to představujete, záleží na okolnostech. Pokud jsou příznivé, může to být i v pořádku, pokud s tajným přítelem zacláníte v koupelně, tak je to horší. Jestliže vám kvůli tomu ujede autobus do práce, pak už můžete mít vážný problém!

Možná se vám povede napsat zvláštní bonbónek, něco na způsob věty, ,, … nemám sílu si teď, v listopadu, smýt ty říjnové šminky…". Pokud máte, někdy třeba i po delší době, už to štěstí, že kolem vás existuje okruh přátel, máte práci, koníčky, to je o málo lepší! Pokud nemáte vhodné zázemí a dost zkušeností, a neumíte se z toho dostat, zvažte prášek!

Pokud si vedle vás, kteří trpíte trombofilií, asthmatem, srdeční nedostatečností a třeba hematurií, vedle vás v MHD sedne osoba bez respirátoru, v době kosící covidové mutace delta, a vám se chce hlasitě zařvat ,,Krávo!", místo vhodné nedegradující reakce, zvažte prášek!

Pokud je všechno na nic, jenom včely jsou na med a ten je také k ničemu, zvažte prášek! Také následnou usilovnou terapii všeho druhu, ať se v tom práškování nezabydlíte, pokud to není nezbytné!

Všichni jsme občas nějací, ale co se týče léků, pozor, abyste náhodou nezalili ,,Bubíkem" místo asparágusu kaktus! Chci říct, nebuďte líní a něco si o tom přečtěte! A mimochodem, patie je cizí slovo, označující nemoc orgánu. Psýché se zatím, jakožto orgán, skrývá. Můj názor - dokud jsem schopná třeba něco napsat, s cílem někomu prospět, je, jak doufám, jedno, čeho jsem, případně, pat! Psala jsem, zvažte prášek, ale vím, že jsem měla psát, pokud už nemáte osvědčené postupy, zvažte návštěvu psychiatra!

Pokud psychiatrům nevěříte, zkuste nejdřív psychologa. Samozřejmě - často se hodí začít s problémem i u praktického lékaře. Kdyby bylo zle, mějte napsaná důležitá telefonní čísla! Kdopak napsal psychiatrické učebnice? Kdyby nebylo těch učebnic (a psychiatrů), kde bych asi, například, vyčetla to o té primitivní fúzi s objektem? Kdybyste si s někým dobře nesedli, neztrácejte naději, zkuste změnu, bude to lepší!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz