Článek
Situace doma a v obchodě
Nikdy mi nepřipadalo, že bych kupoval zbytečnosti. Pečivo, maso, ovoce, zelenina a někdy něco navíc.
Ano, občas má někdo narozeniny, sem tam prostě nějaké chipsy, Kofola a čokoláda. Rozhodně ale nevyhazujeme peníze za blbosti.
Nejlevnější a nejdražší položky
Nejlevnější pravidelnou a nutnou položkou na mém nákupním seznamu je chléb. Kupuji ho ale každý den, takže za chléb ve výsledku padne tisícovka.
Drahou položkou, kterou jsem nečekal, se ukázalo být ovoce, konkrétně jahody. Jíst ovoce každý den zní jako dobrý nápad, ale když jsem si všiml, že jen za jahody jsem minulý měsíc zaplatil dvakrát víc než za chleba, a to jsme je měl tak pětkrát… Nemohl jsem věřit vlastním očím.
Pokud člověk chce jíst ovoce každý den, musí si nachystat pár „masaryků“ navíc, přitom se bavíme jen o normálním ovoci, bio je úplně jiná písnička.
Úplně nejdražší
Pouze jedna položka ovoce překonává, a to je maso. Za maso vyletí každý měsíc tisíce, člověk ani nestihne mrknout.
Zkusíme to změnit, ale je to vůbec dobře?
Řekl jsem si, že stojí za zkoušku si trochu přitáhnout opasek. Začal nový měsíc, zkusím nový systém.
Člověk si zvykl, že potraviny zdražily. Lidé o tom mluví pořád, skloňují to v televizi i na netu, ale pořád jsem myslel, že to nemůže být tak zlé.
Představa, že za jídlo platím stejně jako za bydlení, se mi vůbec nelíbí. Uvidíme, jestli s tím vůbec půjde něco dělat, protože zase nechci kupovat nekvalitní věci, jen abych ušetřil.
A vzdát se ovoce a masa, třeba je jen omezit na polovinu, mi nepřijde jako zdravé řešení.