Hlavní obsah

Kdo může za mé utrpení

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
29. 7. 9:00

Můžeme být závislí na tom, aby nám druzí neublížili, nebo chceme být připravení na život, jaký je?

Článek

Na čí straně je problém?

Jedna paní se ptá druhé pod mým článkem: Chcete tím říci, že se můžeme chovat k sobě navzájem bezohledně a hrubě… A že problém bude na straně toho, koho se moje chování dotkne, nebo mu ublíží?

Odpovím Vám svým vlastním případem

Byl o mě zveřejněn článek, který byl postavený na lžích. Dokonce paní redaktorka o mě psala, že „Jedinou kvalifikací zmíněného terapeuta je čtrnáct let zkušeností v hotelnictví“, ačkoliv v jiné části článku píše, že jsem lékař a ačkoliv jsem jí ještě před vydáním článku napsal, že v oboru rodinných konstelací mám 4letý výcvik a 4 roky navazující supervize a 20 let praxe.

A představte si, nedovolal jsem se žádného práva, protože ani její nadřízený na můj mail nereagoval a ombudsman mi v podstatě řekl, že pravda ho nezajímá. Takže já jsem si řešil záležitost v sobě a dnes už jsem z půlky osvobozen.

Samozřejmě, že nejlepší by bylo, kdyby si paní redaktorka zjistila pravdu. Ale nestalo se. Kdyby pan ředitel napravil lži v daném článku. Ale nestalo se.

Mám být nešťastný stěžovatel kvůli tomu, že život byl ke mně nespravedlivý? Já jsem se k tomu rozhodl přistoupit jako ke své mrtvičce, kterou jsem také nejdřív neměl rád, ale teď po skoro 4 letech jsem za ni nesmírně vděčný, protože mi víc dala, než vzala.

Každý má právo si vzít to dobré, nebo to zlé

Záleží na nás. Jestli chcete trvat na tom, že pan Dušek je špatný, je to Vaše volba. Pan Dušek podle všech, kdo ho znají, je s tím v pohodě. Já si myslím, že to tak není, ale nevím, jak je to doopravdy. Ale jsem si jistý, že tím, že nevidíte svou moc v tom, si z dané věci vzít buď to pozitivní, nebo to negativní, tak se ohromně připravujete o možnost mít se lépe.

Redaktorka mi pomohla se rychleji vrátit do života

A právě dnes jsem poprvé po 5 letech opět rozeslal svým kurzistům zprávu o 3 mých nejnovějších kurzech.

Takže ačkoliv mi paní redaktorka chtěla ublížit, paradoxně mi pomohla. Ale to jen a jen proto, že já si umím pomoct. Kdybych to neuměl, ublížila by mi a možná bych teď už měl po sebevraždě, protože ona zaútočila na samotnou podstatu mně.

Chcete být závislá na tom, aby Vám druzí neublížili

nebo chcete být připravená na život, jaký je a život nikdy nebude takový, jaký si ho představujeme? Jaká je spravedlnost, že lidé z Čopu jsou ve válce a lidé z Čierné nad Tisou (neboli Čierne pri Čope) nejsou? A proč je vůbec na Ukrajině válka?

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz