Hlavní obsah
Aktuální dění

Bláznivá nabídka: Pokud chcete rok cestovat vlakem zdarma, nechte se potetovat

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Veerasak Piyawatanakul, zdroj: Pexels

Rakousko nabízí bezplatné cestování vlakem na rok – pokud se necháte potetovat (ilustrační foto).

9. 9. 17:17

Rakouská ministryně životního prostředí Leonore Gewesslerová podpořila železniční přepravu netradiční formou. Kdo si nechá vytetovat na tělo KlimaTicket, obdrží roční permanentku zdarma. Akce byla zveřejněna minulý měsíc na festivalu Electric Love.

Článek

Železniční permanentka KlimaTicket stojí 1.090 eur, což je více než 25 tisíc korun. Zájemci ji mohou mít zcela zdarma výměnou za tetování. No, teď si řeknete: „Super, tetování mám zrovna v plánu“, ale pozor - má to jeden háček. Je potřeba si na tělo nechat vytetovat název celoroční permanentky KlimaTicket. Není však definováno kam, takže by se možná vyplatilo na rok vycestovat do Rakouska.

Cestování vlakem je stále populárnější a Evropu zachvátila vlna nových železničních linek. Modernizace železnic nabrala na obrátkách. Budoucnost železniční dopravy v Evropě vypadá jasně, protože každý měsíc čteme o otevření nových tratí mezi metropolemi.

V moři těchto železničních zajímavých novinek dorazila právě ta z Rakouska. Možná lépe řečeno, bizarní novinka.

Cestování po Rakousku zdarma

Pokud se rozhodnete procestovat Rakousko vlakem a patříte k těm, kteří chtějí ušetřit nějakou korunu, existuje zcela konkrétní řešení.

Foto: Rahat Ali, zdroj: Pexels

Klid a přírodu si užijete při výletu k nejstarší solné jeskyni na světě, kterou najdete ve městě Hallstatt.

Samozřejmě, rozhodnutí nemusí být nejjednodušší, ale pokud chcete jeden rok cestovat po Rakousku zdarma a podívat se na horské štíty Alp, Gunsterské vodopády ve Štýrsku, vyhlášená Korutanská jezera nebo prožít klid při výletu k nejstarší solné jeskyni na světě ve městě Hallstatt. Jediné, co proto musíte udělat, jak uvádí portál CNN Travel, je nechat se potetovat.

Propagace byla zahájena letos v létě v přenosném tetovacím salonu, který byl dostupný na festivalu Electric Love. I když to mnozí vítali s posměchem, někteří lidé se rozhodli nechat si na své tělo vytetovat KlimaTicket, výměnou za roční permanentku zdarma.

Samotnou propagaci a nápad podpořila rakouská ministryně klimatu Leone Gewesslerová, která se zúčastnila festivalu, kde se promenádovala s falešným tetování KlimaTicketu na svém těle.

Viděno optikou politického PR je to škoda, protože když už rakouská ministryně myšlenku prosazovala, mohla si nechat vytetovat KlimaTicket i na své tělo.

KlimaTicket byl poprvé představen před dvěma lety, jehož cílem je propagovat vlaky jako udržitelný způsob přepravy v Rakousku.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz