Hlavní obsah

Ve které zemi se důchodcům žije nejlépe? Česko je v první desítce

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Kampus Production, Zdroj: Pexels

Podle zohledněných kritérií Global Retirement Index se zdá, že nejpohodlnější život v důchodu má Norsko, které hrdě zaujímá první místo.

30. 8. 17:52

Global Retirement Index sestavil seznam zemí, které poskytují optimální podmínky pro život důchodců. Česká republika se zařadila v první desítce pro pohodlný život důchodců.

Článek

V každé zemi byly analyzovány různé kategorie, včetně výše důchodů, zdravotní péče, kvality životního prostředí a obecných životních podmínek. Na základě analýz byl sestaven seznam 4 nejlepších zemí pro odchod do důchodu.

Global Retirement Index poznamenává, že v dnešním rychle se měnícím ekonomickém prostředí vystupují do popředí klíčové rizikové otázky pro důchodové zabezpečení.

Rostoucí inflace se po mnoha letech opět dostává do popředí života nejen lidí v produktovém věku, ale i důchodců. Rostoucí náklady na pohonné hmoty, potraviny a bydlení snižují kupní sílu a představují základní ekonomickou lekci pro ty, kteří stále plánují život po profesním životě.

Ráj pro život důchodců je Norsko

Podle zohledněných kritérií se zdá, že nejpohodlnější život v důchodu má Norsko, které hrdě zaujímá první místo. Jejich penzijní fond je totiž z velké části založen na akciích a  přebohatých ropných společností.

Foto: Kampus Production, Zdroj: Pexels

Rostoucí inflace se po mnoha letech opět dostává do popředí života důchodců.

Následují Švýcarsko, Island, Irsko, Austrálie a po těchto prvních pěti se dále až na dvacáté místo umístily: Nový Zéland, Lucembursko, Nizozemsko, Dánsko, Česká republika (zaujala 10. místo), Německo, Finsko, Švédsko, Rakousko, Kanada, Izrael, Jižní Korea, USA , Velká Británie a Belgie.

Z evropských zemí se nejhůře umístilo Řecko, na posledním, 40. místě, ale stále patří mezi země s nejlepšími podmínkami pro život důchodců.

Kromě Slovinska se do čtyřicítky nedostala ani jedna bývalá jugoslávská země. Kupodivu Rusko skončilo na 37. místě.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz