Hlavní obsah

Časový paradox na plátně: Tahle Značka v 17. století?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Mefhtamine
19. 9. 0:11

„Objevte záhadný portrét s botami Nike na 400 let starém obraze. Jak je to možné? Připojte se k tajemství v Národní galerii v Londýně!“

Článek

Ahoj, přátelé! Jsem tady, abych vám vyprávěl příběh, který vás dostane do varu a ukáže vám, že síla copywritingu nezná hranic. Představte si sám sebe, že jste na cestě do Londýna, vašeho krásného hlavního města, a když vstoupíte do Národní galerie, vaše oči padnou na obraz, který je starý téměř 400 let.

Jmenuje se „Portrét Fredericka Sluyskena,“ a autor této mistrovské práce je žádný jiný než nizozemský malíř Ferdinand Bol. Zdá se, že je to jen další starobylý portrét, že ano? Ale zůstaňte se mnou, protože teď to začíná být opravdu zajímavé.

Na tomto obrazu spatříte malého chlapce, elegantně oděného do tmavého kabátu, pláště, bílé košile s nařasenými rukávy a černých bot. Drží sklenici vínka a jednou rukou se opírá o stůl s citrony. Ale nejde jen o obyčejné černé boty. Toto jsou boty, které vám zní povědomě. Boty, které byste očekávali vidět na moderním tenistovi, ne na chlapci žijícím před 400 lety.

Foto: Mefhtamine

Ano, teď máme tvrdý ořech k rozlousknutí. A to není zrovna něco, co byste čekali na portrétu z 17. století, že ano? Dokonce i návštěvníci galerie byli ohromeni, když spatřili tyto nezaměnitelné boty. Jedna dáma dokonce poznamenala: „Počkej, jsou to tenisky Nike?“ Říkáte si, jak je to možné? Nike, ta americká ikona módy, byla založena až v roce 1964, a přesto se zdá, že tento chlapec je v nějakém zvláštním časovém smyku.

A teď se tady dostáváme k otázce, kterou si klademe všichni: Je možné, že tento malý chlapec byl nějakým cestovatelem časem? Anebo je to prostě záhadný výstřelek historie? Galerie sama nemůže uvěřit tomu, jaký rozruch tento portrét vyvolal. „Vyzvali jsme naše návštěvníky, aby si pečlivě prohlédli chlapcovy boty a zkusili najít nějaký ‚moderní‘ detail,“ řekl mluvčí galerie pro server Daily Star. „Jsme nadšení, že se obraz stal takovým hitem.“

Foto: Mefhtamine

Ale teď, milí přátelé, nechám vás přemýšlet. Jaký je váš názor na tuto záhadu? Je to jen kus obrazového umění, nebo nám tato nečekaná objevná odhalení říkají, že náš svět může být mnohem záhadnější, než si myslíme? Jedno je jisté: slova a příběhy mají moc, ať už se jedná o prodej obrazů nebo rozluštění tajemství času.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz