Hlavní obsah

Nezaměstnanost jako cesta k úspěchu ukazují studie

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Mefhtamine
21. 9. 9:29

Mnozí nezaměstnaní našli v podnikání možnost být svými vlastními pány a dělat to, co je skutečně baví.

Článek

Můj příteli, dovolte mi, abych vás zavedl do světa příležitostí a svobody, který vám může přinést samostatné podnikání. Nespočet studií to potvrzuje - nemusíte být pouze toužícím podnikatelem, ale můžete se stát podnikatelem ze své vlastní potřeby. Přečetl jsem výsledky dlouhodobých studií Ondřeje Dvouletého, který se zabýval tím, jaký dopad může mít samostatná výdělečná činnost na život lidí.

Dvouletý zjistil, že mnozí nezaměstnaní našli v podnikání možnost být svými vlastními pány a dělat to, co je skutečně baví. A co je ještě důležitější, většina z nich si udržela ekonomickou stabilitu, byla schopna platit své účty a dokonce si dovolit i něco navíc. Kdo by si nepřál takový život?

Foto: Mefhtamine

Ale nejde jen o osobní spokojenost. Analýzy ukázaly, že drtivá většina účastníků programu se již nevrátila na úřady práce po dobu několika let od získání veřejné podpory. To znamená, že tito lidé našli pracovní místo, které odpovídá jejich schopnostem a kvalifikaci, a to v jejich vlastní lokalitě. To je přesně to, co samostatná výdělečná činnost může nabídnout - možnost realizovat své schopnosti a snít o vlastním úspěchu.

A teď představte si toto: Samostatní podnikatelé, kteří byli podpořeni v letech 2009 až 2017, tvoří většinou fyzické osoby. To znamená, že si své byznysové sny plní sami a jsou schopni si vydělat na svůj chléb. Ať už to dělají ve velkém nebo malém měřítku, mají kontrolu nad svým osudem.

A co víc, samostatní podnikatelé přispívají do zdravotního a sociálního pojištění, což znamená, že část nákladů se státu vrací. Peníze, které byly vynaloženy na podporu těchto lidí, jsou investicí, která se státu dlouhodobě vyplatí. To jsou fakta.

Foto: Mefhtamine

Nicméně, programy jako tento mohou být ještě dostupnější pro širší okruh lidí. Někdy lidé nedostanou dost informací, nebo jsou jim doporučeny jiné cesty, a přitom by mohli být úspěšnými podnikateli. To je výzva, které bychom se měli postavit.

Závěrem, přátelé, je tu příležitost pro každého z nás. Samostatné podnikání může být klíčem k vaší osobní svobodě a úspěchu. Nebojte se snít a zkuste to. Možná právě teď je ten správný čas stát se svým vlastním pánem.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz