Hlavní obsah

Polský horolezec s těžkým břemenem mění výšku Rysů na 2500 metrů a teď čelí pokutě

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Mefhtamine
26. 9. 0:11

Tento statečný jedinec není jen obyčejným sportovcem, je to vášnivý sběratel neobvyklých rekordů a jeho jméno zní jako melodie – Wojciech Sobierajski.

Článek

Vážení přátelé,

Dovolte mi, abych vám vyprávěl příběh jednoho odvážného muže, jenž se rozhodl vystoupit na vrchol Rysů, nejvyšší polské hory ve Vysokých Tatrách, a to s břemenem na svých bedrech, které by přivedlo k mdlobám nejednoho člověka. Tento statečný jedinec není jen obyčejným sportovcem, je to vášnivý sběratel neobvyklých rekordů a jeho jméno zní jako melodie – Wojciech Sobierajski.

Nyní se možná ptáte, co ho vedlo k tomuto úžasnému činu. Byla to touha, vášeň a odhodlání. Jeho cílem bylo přidat k nadmořské výšce hraničního vrcholu Rysů jeden jediný výškový metr, aby tato majestátní hora dosáhla kulatého čísla 2500 metrů nad mořem. A jak se říká, když si někdo něco opravdu přeje, tak celá příroda spolupracuje, aby mu to umožnila.

Foto: Mefhtamine

wojciech_sobierajski/

Svým neúnavným výstupem trvalým více než 9,5 hodin Sobierajski dokázal, že lidská vůle nemá hranic. Ale jak to v životě bývá, někteří lidé začali pochybovat o smyslu jeho činu. Na sociálních sítích se ozvali kritici, kteří tvrdili, že místo toho, aby vynášel těžký kámen, měl by raději vynést na vrchol Rysů zdravotně postižené dítě či zásobu vody.

Přátelé, každý z nás má svou vizi a cíle, a je na nás, abychom je sledovali. Wojciech Sobierajski měl svůj sen, a ten splnil. Ať už si myslíme cokoli o jeho činu, nemůžeme než obdivovat jeho odvahu a odhodlání.

Foto: Mefhtamine

Rysy jsou místem, které láká turisty z celého světa. Tato nádherná hora se nachází na polsko-slovenské hranici a je symbolem polského pýchy. A díky Wojciechovi Sobierajskému má teď kulatých 2500 metrů nad mořem. Je to připomínka toho, že s vůlí, vášní a odhodláním můžeme dosáhnout nemožného.

Takže si položme otázku: Co je pro nás nemožné? A pak si připomeňme příběh tohoto statečného muže, který nám ukázal, že všechno je možné, pokud tomu věříme a jdeme za svými sny.

Nikdy nepřestávejte snít a usilovat o to, co vám leží na srdci. A kdo ví, možná právě vy budete dalším hrdinou příběhu, který bude vyprávět celý svět.

S pozdravem

M

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:
Rysy

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz