Hlavní obsah

Skákání vesmírem: Jak daleko a vysoko můžete hopsat na planetách?

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Mefhtamine
30. 9. 0:11

Myslíte si, že jste výborný skokan? Představte si, že jste na Marsu nebo Merkuru. Skok na těchto planetách by zvedl vaše tělo na více než…

Článek

Vstupte do mého světa a připravte se na neuvěřitelnou jízdu vesmírem!

Myslíte si, že jste výborný skokan? Na Zemi můžete dosáhnout téměř půl metru, což je slušné. Ale co když bych vám řekl, že existují místa ve vesmíru, kde byste se cítili jako superhrdina, jako byste měli křídla?

Představte si, že jste na Marsu nebo Merkuru.

Skok na těchto planetách by zvedl vaše tělo na více než metr do vzduchu! To je jako vstoupit do nové dimenze skákání. Ale to není zdaleka všechno!

Foto: Mefhtamine

Měsíc, naše věrná družka, vás nadchne.

Zde by váš skok dosáhl úžasných tří metrů! Ano, správně jste četli, tři metry! To je víc než vysoké patro v té nejvyšší budově, kterou jste kdy viděli.

A co Pluto?

Tam byste už mohli skočit jako hrdinové v komiksech - tři patra vysoko! Teď si to představte. Jste na Pluto, a vaše nohy vás zvednou tři patra nad povrch. To je pohled!

Foto: Mefhtamine

Ale pozor, držte se dobře - Miranda, měsíc Uranu, je přímo šílená!

Jeden jediný skok vás vyhodí do výšky 57 metrů! Ano, to jste slyšeli správně - 57 metrů! To je jako stát na 18 a půl basketbalových košů. Stále věříte, že jste jen obyčejný skokan?

A co Jupiter?

Zde by vás nejlepší skok posunul jen o 0,17 metru od povrchu. Ale pozor! Jupiter je plynná planeta, takže byste rychle propadli a tlak by vás rozdrtil. To není žádná legrace!

A co když byste chtěli skočit směrem k Slunci?

Vzdálenost od povrchu by byla nulová, protože Slunce není planeta. Ale představte si, jak by to bylo epické!

A nakonec, Phobos, satelit Marsu.

Tam byste se neměli ani pokoušet o skok. Proč? Protože byste jednoduše vyletěli do vesmíru, jako byste měli vlastní raketu! Phobos je neskutečně malý, a tak vám skok poskytne kosmickou jízdu.

Foto: Mefhtamine

Tak co říkáte?

Kdekoliv ve vesmíru je skákání zážitkem, který vás zvedne nad obvyklé limity. Tak proč zůstávat na Zemi, když tam venku čeká nekonečný prostor plný úžasných možností? Připravte se na skok do neznáma a objevte vesmír v celé jeho nádheře!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz