Hlavní obsah

Prosba za nás bezbranné

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

10. 9. 11:26

Jsme tady na Zemi.

Článek
  • Prosba za nás bezbranné.

Jsme tady na Zemi od věků. Náš vývoj šel souběžně, vzájemně jsme se jako živočichové, či bytosti, respektovali, dodržujíce nepsané zákony matky Přírody. Lovili jste nás pro zachování svého života, vždy jen v množství, které jste nezbytně potřebovali, tak jako i někteří z nás loví doposud.. Díky odlišností, kterými jste vybaveni, stali jste se pány veškerenstva. Tuto výhodu nad ostatními vám přiznala matka Příroda, patrně v naději, že tuto výhodu použijete ku prospěchu všech. Z našeho pohledu se hluboce zmýlila a za svůj omyl platí krutou daň. Zjizvení a otevřené rány na jejím tělem, jsou obrazem vašeho „vděku“ za to, že vás odlišila od ostatních bytostí, že vám dala inteligenci a moc. Zabíjíte nás na silnicích, berete nám vodu a stravu, otravujete nás ovzduším. Jsme mnohem citlivější na jakoukoli změnu nežli vy, neboť jsme s matkou Přírodou bytostně spjati, cítí naši bolest, jakož i my cítíme její. Je smutná z toho, že její nejmilejší dítě se k ní chová nepřirozeně, jako by nevzešlo z jejího lůna, nebylo zrozeno a vychováváno v bolestech vašeho zrodu a statisících let vývoje. Vždy nad vámi bděla, poskytovala vám obživu, obydlí a teplo, léčila vás a ochraňovala v dobách pro vás těžkých. Hněvá se na vás a svůj hněv bude stupňovat. Bude vás sužovat zimou a horkem, bude vám brát obydlí, ničit úrodu, zasáhnou vás nemoci, na které vám nedá lék.

S vámi budeme strádat i my, živočichové, jak nás pro svoji aroganci, nazýváte. Máme , aniž si to uvědomujete, mnoho společného. Máme duši, cítíme jako vy bolest ze ztráty našich blízkých, truchlíme a pláčeme jako vy, máme obavu z hladu i smrti. Obáváme se bezbrannosti ve stáří. Umíme se radovat, milujeme své potomky, za které bez váhání položíme i život. Umíme budovat města, stavět obydlí i mohutné přehrady. Jsme obětmi nemocí i násilí.Poskytujeme vám užitek, někteří z nás vám projevují bezmeznou lásku a oddanost. Na rozdíl od vás neznáme závist, touhu po moci a bohatství. My si z Přírody bereme jen nezbytné, což se o vás říci nedá.

Vyšli jsme z jedné podstaty, odlišnosti nás postavily do různých rolí, ale ať chcete nebo ne, máme na zemi stejný osud. Buďto budeme společně,v souladu se zákony přírody, zde na Zemi žít, nebo někdo bude muset jako druh vyhynout. Polož si člověče otázku, kdo to bude.

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz

Další články autora