Článek
1. Chuang Ja-čchiung si kromě zlaté medaile ze čtyřhry v badmintonu odvezla i zásnubní prsten. Po předání zlaté medaile si před Číňanku poklek přítel Liou Jü-čchen a požádal ji o ruku. V Paříži na LOH se nejednalo ale o jediné zásnuby, Alice Finot (francouzská běžkyně) poté co překonala evropský rekord v běhu na 3000m překážek, požádala o ruku svého přítele a místo prstenu mu dala odznáček s nápisem „Love is in Paris“ s kterým běžela závod a do třetice došlo k žádosti ještě od brazilského trojskokana Almira dos Santos, který skončil na jedenáctém místě.
2. Imane Khelif rozdělila společnost na 2 skupiny lidí, na ty, kterým přišlo nefér, že se mohla zúčastnit ženského boxu a ty, kteří v tom problém neviděli.
Alžírská boxerka Imane nakonec skončila na zlatém místě v ženském boxu.
Hned po startu olympiády, se rozšířila dezinformace, že se jedná o trans ženu, což není pravda, jedna věc je ta, že Imane se jako žena narodila a navíc v Alžírsku je ilegální vše, co se týče LGBTQ+ komunity (tudíž i přeměna z ženy na muže či naopak).
Sice u Khalífové byl při testech objeven i chromozom XY, který je typický pro muže, ale třejmě trpí tzv. Swyerův syndromem (za který bohužel nemůže), stejně jako zlatá boxerka Lin Yu-Ting.
Samozřejmě záleží na každém, zda si bude stát za tím, že tyto dvě ženy nemají co dělat v dámském boxu, ale zajímavé je, že na olympiádě 2021 v Tokiu si jí nikdo nevšiml, nejspíš z důvodu, že skončila již ve čtvrtfinále.
3. Tyčkař Anthony Ammirati, který nepostoupil do finále, kvůli shození tyčky svým nádobíčkem (podle videa ale o tyč škobrtl původně koleny) si může nechat o medaili jenom zdát, místo toho mu ale přišla nabídka do filmu pro dospělé za 250 tisíc dolarů (cca 6 milionů korun). Chtěli po něm 60 minutovou webcam show, kde by svoje přirození ukázal celé, ale Ammirati se k nabídce ještě nevyjádřil, každopádně mu shození tyče tímto způsobem zajistilo více než 272 tisíc sledujících na Instagramu.
4. Nizozemský volejbalista Steven van de Velde, byl též jedním z nejrozebíranějších sportovců kvůli jeho odsouzení za znásilnění. V roce 2014 měl nizozemec ve svých 19 letech znásilnit 12 letou dívku na území Velké Británie, kde dostal 4 roky ve vězení. Po 13 měsících ho propustili na základě smlouvy zpět do své země, kde mu byl trest ze znásilnění změněn na ontucht (sex který je v rozporu se sociálními či etnickými normami) a zpět do vězení již nenastoupil.
5. Samozřejmě nemůžeme vynechat tureckého střelce Yusufa Dikece, který se stal virální hvězdou na platformě Tiktok díky jeho střelbě, při které nepoužil žádné ochranné pomůcky (brýle, sluchátka atp.), přišel v tričku s rukou v kapse jak kdyby šel náhodou kolem a zpět se vrátil se stříbrnou medailí. Turecký střelec ještě přidal na svůj profil na sociální síti X příspěvek „Ahoj Elone, myslíš, že roboti v budoucnu mohou vyhrát medaile na olympiádě s rukama v kapsách? Co takhle o tom diskutovat v Istanbulu, hlavním městě kultury, které spojuje kontinenty?“ který byl mířen na majitele sítě X a miliardáře Elona Musku a k překvapení všech Musk mu odpověděl „Roboti se pokaždé trefí do středu terče. Těším se na návštěvu Istanbulu. Je to jedno z nejlepších měst světa.“ Tak uvidíme, zda se třeba doopravdy v Istanbulu nesetkají.