Hlavní obsah
Sport

Pierre Gasly uspořádal běh na počest zesnulých závodníků na okruhu Spa-Francorchamps

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: pinterest.com

Anthoine Hubert

28. 7. 18:17

Francouzský závodník Pierre Gasly uspořádal ve Spa-Francorchamps na počest zesnulých závodních talentů Anthoina Huberta a Dilana van't Hoffa vzpomínkový běh.

Článek

Velká cena Belgie, která se jede tento víkend, je proslulá svou vysokou rychlostí, což z ní činí jednu z nejnebezpečnějších tratí v kalendáři F1. Bohužel se stala svědkem tragických úmrtí Anthoina Huberta v roce 2019 a Dilana van't Hoffa v roce 2023.

Gasly v dojemném gestu pozval všechny pracovníky Formule 1, Formule 2 a Formule 3 k účasti na této akci, která se uskutečnila ve čtvrtek 27. července v 18:30 místního času na startovní a cílové rovince historického okruhu. Účastníci dostali unikátní trička „Racing for Anthoine“, čímž je pocta obou jezdců ještě o to významnější.

Foto: instagram.com

Run for Anthoine

Pierra Gaslyho smrt Anthoina Huberta hluboce zasáhla, protože před tragickou nehodou, při níž Hubert zahynul, byli dlouhá léta blízkými přáteli. Pierre, který byl v roce 2019 povýšen do týmu Red Bull Racing, se však ze začátku začal ve svém novém týmu potýkat s neúspěchy, a právě Hubert byl ten, který mu po jeho přeřazení do týmu Toro Rosso poslal motivační textovou zprávu: „Dokaž, že se mýlí,“. Hubert bohužel nemohl být svědkem Gaslyho triumfálního vítězství v GP Itálie 2020 za sesterský tým Red Bull, který Pierre samozřejmě věnoval právě zesnulému příteli.

Foto: pinterest.com

„Prove them wrong.“

Přátelství mezi Gaslym a Hubertem sahá až do dob jejich dětství v motokárách a jejich pouto mělo v životě Gaslyho velký význam. K uctění památky svého zesnulého přítele se Gasly ujal iniciativy uspořádat tuto vzpomínkovou akci a zároveň tak vzdát hold Dilanu van't Hoffovi, který před několika týdny tragicky zahynul ve Spa-Francorchamps.

Běh na počest obou jezdců byl historickou a emotivní podívanou, protože závodní komunita se sešla, aby si připomněla talentované jezdce, kteří nás v posledních letech opustili. Ve Spa-Francorchamps se sešli fanoušci i účastníci, kteří vytvořili velmi dojemný moment, aby si připomněli životy Anthoina a Dilana.

Foto: instagram.com

Pierre s květinou pro Huberta

O Dilanovi jsme mluvili v mém minulém článku, ale pojďme se podívat na Anthoinův život.

Anthoine Hubert, zářivý mladý talent s obrovským potenciálem, zanechal ve světě motosportu nesmazatelnou stopu, než předčasně zemřel při Velké ceně Belgie v roce 2019.

Cesta za slávou Antoina Huberta začala ve francouzském Lyonu, kde od mládí projevoval přirozený zájem o závodění. Jak postupoval v kariéře, jeho vášeň pro motorsport se stupňovala a přivedla ho k vynikajícím výsledkům v různých závodních sériích. Díky svému charismatu a výjimečnému talentu se stal oblíbenou postavou mezi fanoušky i ostatními závodníky.

Foto: pinterest.com

Anthoine Hubert

Hubertova neúnavná snaha o úspěch ho dovedla až do Formule 2, která je zkušebním můstkem budoucích hvězd Formule 1. V týmu BWT Arden předvedl pozoruhodný výkon, dosáhl vítězství a získal si respekt závodního společenství. Svými výkony si vydobyl místo mezi zářivými mladými hvězdami a vyhlídka na případný debut ve Formuli 1 se zdála nevyhnutelná.

Na majestátním, ale zrádném okruhu Spa-Francorchamps se mu však osud Anthoina Huberta obrátil zády. Dne 31. srpna 2019 si během závodu Formule 2 na této ikonické trati vyžádala Hubertův život ničivá nehoda. Událost vyvolala šok v celé závodnické komunitě a v srdcích mnoha lidí zanechala nenahraditelnou prázdnotu.

Foto: pinterest.com

Antoine při rozhovoru

Pierre Gasly, dnes již uznávaný jezdec Formule 1, měl s Hubertem blízký vztah. Jejich přátelství přesáhlo závodní dráhu, takže Gaslyho návrat do Spa byl hořkosladkým zážitkem. Na jedné straně bylo vzrušení ze závodění na jednom z nejnáročnějších okruhů nepopiratelné. Na druhou stranu ho tížily vzpomínky na tragickou nehodu jeho přítele.

Cílem akce je oslavit Hubertův život a odkaz mladého řidiče a zdůraznit pozitivní vliv, který měl na své okolí. Bude sloužit jako dojemná připomínka přátelství a sportovního ducha, jež prostupují komunitou motoristického sportu.

Foto: pinterest.com

Gasly každý rok uctívá památku Huberta

Od Hubertova úmrtí je snaha o bezpečnost v motoristickém sportu prioritou jak pro FIA, tak pro závodní týmy. Tragická událost podnítila kolektivní závazek zavést lepší bezpečnostní opatření na ochranu jezdců na trati. Gaslyho vzpomínková akce poslouží také jako platforma pro zvýšení povědomí o bezpečnosti a sjednocení závodní komunity v jejím úsilí učinit sport bezpečnějším pro všechny.

Při návratu Formule 1 do Spa-Francorchamps se vzpomínka na Anthoina Huberta stále vrací a Pierre Gasly i celá závodní komunita prožívají smíšené pocity. Hubertova slibná kariéra byla přerušena, ale jeho odkaz žije dál díky milým vzpomínkám a inspiraci, kterou po sobě zanechal. Gaslyho vzpomínková akce slouží jako krásná pocta mladému talentu, který se dotkl srdcí mnoha lidí. S tím, jak se motoristický sport vyvíjí, zůstává neochvějná snaha o bezpečnost důkazem trvalého odkazu Anthoina Huberta.

Tento článek si můžete přečíst také v anglické verzi zde.

Natalie Kika

Zdroje:https://www.thesun.co.uk/sport/23219180/gasly-leads-hubert-tributes-run-belgium-f1-track/ ; https://racingnews365.com/gasly-announces-hubert-memorial-event-on-conflicted-spa-return; https://www.instagram.com/p/CvNbfXHRro0/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz