Článek
V šedesátých letech byla Sharon Tate nejen v očích kamery, ale i v srdcích diváků, ikonou zářící svým půvabem a talentem. Přestože byl její čas na filmovém plátně krátký, zanechala nevymazatelný otisk v historii Hollywoodu. Dnes se podíváme na život této nezapomenutelné osobnosti, od jejích začátků až po nevyřčený konec.
Filmové role, které oslovily svět
Roku 1966 se Sharon Tate poprvé objevila v psychologickém thrilleru „Eye of the Devil“. Byla to chvíle, kdy svým debutem přivedla světlo Hollywoodu do nové éry. Její éterická krása a přesvědčivý herecký výkon ji rychle posunuly do centra pozornosti, a to jen jako začátek jemného tančení na pomezí reality a snu.
Následovala role v kultovní klasice „Valley of the Dolls“, kde její hvězdný status vzplál v plné síle. Tate ztvárnila postavu Jennifer Northové s takovým zaujetím, že se film stal kultem a její jméno se začalo zmiňovat v jedné větě s hollywoodskými legendami.
Štěstí se usmálo i na její osobní život, když se zamilovala do režiséra Romana Polanského na natáčení „The Fearless Vampire Killers“. Jejich láska byla nakažlivá a filmový svět očekával další společné projekty této milenecké dvojice.
Rok 1969 přinesl natáčení „Thirteen Chairs“ (známe taky jako „12+1“), což se stalo jakýmsi posledním aktem v jejím životě. Tate si zahrála Pat, energickou obchodnici se starožitnostmi, která podniká komediální dobrodružství napříč evropskými městy. Její výkon, který byl připomínkou její všestrannosti, zůstal v paměti mnoha fanoušků a diváků.
Milostný život 60. let
Mimo filmové plátno byla Tate také postavou, která neunikla pozornosti bulváru. Její milostné eskapády, od vztahů s Jayem Sebringem až po manželství s Romanem Polanskim, byly předmětem rozsáhlé diskuse. Ale byla to i žena s vkusem - móda, hudba a životní styl, který zrcadlil dobu šedesátých let
Pohádková svatba Sharon Tateové a Romana Polanskiho se v roce 1968 odehrála uprostřed lesku Hollywoodu. Z herečky a uznávaného režiséra, kteří byli již tehdy vycházejícími hvězdami, se stal vlivný pár, který zachytil podstatu hollywoodské romantiky. Jejich milostný příběh, poznamenaný společnou vášní pro umění a film, vyvrcholil 20. ledna 1968 v Londýně slavnostním obřadem plným hvězd.
Tate v elegantních ecru šatech a Polanski, okouzlující v klasickém obleku, ztělesňovali typickou hollywoodskou dvojici. Recepce v Playboy Clubu dodala novomanželům další vrstvu sofistikovanosti a novomanželé strávili celou noc obklopeni hollywoodskou smetánkou. Jejich raný manželský život vypadal jako sen ze stříbrného plátna, Sharon přijímala role v Polanského filmech a jejich společná vášeň pro umění se stala základem jejich vztahu.
Po svatbě přišla další radostná kapitola v jejím životě, kterou bylo těhotenství, slibující nové začátky a prohlubující štěstí, které sdílela se svým manželem Romanem Polanskim. Zářící herečka, která oslnila Hollywood, přivítala blížící se mateřství s elegancí a vzrušením. Během své cesty skrz komplikace slávy se těhotenství stalo pro Tate symbolem naděje a nekonečného spojení.
8. srpen 1969 - noc hrůzy v Hollywoodu
Tragické vyvrcholení příběhu Sharon Tate se odehrálo v noci 8. srpna 1969. Cielo Drive, sídlo Polanskich, se stalo děsivou scénou jednoho z nejznámějších zločinů v dějinách Hollywoodu. Takzvaní „Manson Family“, stoupenci pomateného Charlese Mansona, rozpoutali brutalitu, která otřásla metropolí zábavního průmyslu v základech. Těhotná Tate, která se ocitla na vrcholu rozkvětu své kariéry, přišla o život a Hollywood i celý svět zanechala v nevěřícném úžasu.
Důsledkem osudné noci byl seismický posun v povědomí Hollywoodu. Procesy s Mansonovou rodinou, které následovaly v roce 1971, odhalily temné stránky pod povrchem slávy a vedly ke zvýšení bezpečnostních opatření a tím navždy změnily bezstarostného ducha tohoto průmyslu. Následky oné tragické noci se odrazily v celém světě slavných a známých osobností.
Odkaz Sharon Tate překonává tragédii, která poznamenala její konec. Její filmová genialita, vášnivé milostné vztahy a nedozírná temnota, které čelila, přispívají k příběhu, jenž stále uchvacuje lidská srdce. V hvězdné prostředí Hollywoodu zůstává Tate nebeskou múzou, jejíž světlo, ač tlumené, odmítá vyhasnout - symbolem doby, kdy popularita Hollywoodu a láska kvetla a tragédie vrhla na Los Angeles nesmazatelný stín.