Článek
Tedy „Papiňák“ neboli „vydusit ve vlastní šťávě“.
Máte třeba schůzku s panem nebo paní XY a jdete ulicí. Normální situace. Najednou si všimnete, že naproti vám jde muž, který má oblečené sytě zelené kalhoty a sytě růžové sako s bílými puntíky. No blázen. Ale on to blázen není, je to agent. A právě jste byl „vložen“ do papiňáku. Jdete dál a jste třeba ve velkém městě: např. Praha, Mnichov, Bratislava – to je jedno. Jdete dál a o dva kilometry zahlédnete opět toho samého chlapa, ale tentokrát nepůjde proti vám, ale pouze vám přeběhne přes cestu nebo se někde jen mihne. A člověku to okamžitě docvakne: „papiňák“ a pravděpodobně mám problém. Je to signál, že BIS ví o každém vašem kroku. To člověka znervózní. Začne se otáčet, přemýšlet, dumat… Ale už je v pasti, je v „papiňáku“ a agenti teď už nemusí dělat prakticky vůbec nic. V tom „papiňáku“ vás nechají sedět libovolně dlouho. Každý má jiný práh odolnosti a jiný práh bodu zlomu. Stačí už pouze čekat. Den, dva nebo týden či měsíc. V „papiňáku“ lze libovolně zvyšovat či snižovat tlak, no zkrátka dle potřeby. Dřív nebo později se člověk složí a to je přesně to, čeho chtějí docílit. Je nesmírně obtížné z papiňáku vylézt a spíše se vám to nepodaří. Znám. Metoda chlap v šaškovským mundůru vás čeká, když jste v pohybu. Jak ale dostat někoho do papiňáku, když je třeba zalezlej doma?
Taky existuje metoda. A docela jednoduchá. Stačí, když vykouknete z okna nebo když si jdete zapálit na balkón. Zkrátka čučíte ven a najednou si všimnete osoby (muž nebo žena ale spíš muž to bude), která je ve vašem zorném poli někde opodál a tančí. Tančí jen tak a třeba dvě, tři hodiny. Když na něj zavoláte tak uteče. Najednou jste taky v papiňáku a nejde z toho ven. Také znám…
Metoda „kufr“ je taky účinná ale už trošku drastičtější. Pokud na vás nasadí „kufr“, tak už „zlobíte“ o trochu víc. O co se jedná. Člověk si sedne v kavárně na kafe nebo pivko a jen tak kouká okolo. Klasická, normální situace. Najednou do kavárny vkráčí nádherná, ale nádherná dívka nebo žena a táhne za sebou od pohledu těžký kufr. Protože je to dáma tak má rukavičky (to je důležité). Poprosí vás, zda byste jí s kufrem nepomohl a přenesl jej k volnému stolku až tam úplně dozadu. „No pro váš všechno, madam!“ vyhrknete a už si plánujete čím ženu zaujmout. Hrubá chyba. Jakmile odsmýkáte kufr na určené místo, vtrhnou dovnitř cajti. „Pane, vy jste drogový dealer!“ „Cože?“ „Co máte v tom kufru? Otevřít a jedete s námi na stanici.“ Na stanici se zjistí malé nebo větší množství drogy a dokonce, překvapivě, najdou vaše otisky na držadle od kufru. A vy jste taky v „kufru“ resp. v rici.
Mohl bych popsat ještě manipulativní metody: „Dobrý den!“ nebo „Nazdar debile!“ nebo „Severní Korea / Jižní Korea“ nebo „mrtvý brouk“ nebo „deštník“ nebo „krysí ulička“ nebo „zlý telefon“. Tyto manipulativní metody jsou ovšem mé know-how, nechám si je pro sebe. Jinými slovy, pokud máte k dispozici kvalitní, psychologický profil kohokoliv, je možné jej libovolně zmanipulovat navzdory tomu, jak je chytrý, hloupý, tlustý nebo hubený. Psychologie – základ společnosti.