Článek
Elixír lásky, nebo také nápoj lásky, je speciální tekutina, kterou když vypije osoba, pro kterou je určena, vzplane láskou k tomu, kdo ji podal.
Na to pozor! Jakmile máte připravený nápoj lásky a osobě, která vás má milovat, ho podá někdo jiný, samozřejmě se do vás nezamiluje. Podstatou elixíru lásky je osobní podání osobě, v které chcete vyvolat lásku k vám.
Elixír je magická tekutina, která se vyrábí složitě z různých ingrediencí a kolikrát na účinek má vliv i úplněk. Nebo třeba něco úplně jiného. Výrobu elixíru lásky je třeba nechat ve správných kouzelnických rukou. Ovšem, to bývalo. Dnes je to jinak.
Ne, není to vtip. Recept na elixír, samozřejmě stoprocentně spolehlivý, si můžete nechat namíchat, nebo dokonce sami naučit namíchat, spolu s průvodcem, který to dokonale umí.
Muzeum farmacie v rumunské Kluži-Napoca, Národní muzeum transylvánských dějin, nabízí svým návštěvníkům lekce s průvodcem o výrobě okouzlujícího lektvaru lásky. A to je přesně to, co někteří hledají.
Přes 200 let tento elixír pomáhá svému účelu a nyní je přístupný široké veřejnosti. Stačí si do muzea zajet.
Toto muzeum v Rumunsku odhaluje kouzlo staletého elixíru lásky na přípravu dokonalého lektvaru. V laboratoři muzea vám s výrobou rádi pomohou.
A nejlepší na tom je, že budete potřebovat pouze čtyři jednoduché ingredience. Smíchány s vínem dostanete to, po čem toužíte.
Recept na tento mystický elixír, který je starý více než 200 let, je překvapivě velmi jednoduchý a skládá se pouze z pepře, pimenta, kardamomu a cukru. Dávkování jednotlivých ingrediencí je třeba dodržet. Bohužel, pro návod si musíte zajít do muzea.
Roztlučete tyto ingredience dohromady pomocí hmoždíře a poté je rozmixujete do malé sklenky vína.
V Národním muzeu transylvánských dějin v rumunské Kluži Napoca mohou hosté nahlédnout i do historie výtvarných děl. Národní muzeum umění Rumunska představuje nejvýznamnější a nejkomplexnější sbírku výtvarných děl v zemi. Sbírka působivých uměleckých děl je rozdělená do tří hlavních částí: Galerie starého rumunského umění, Galerie moderního rumunského umění a Galerie evropského umění. Mezi nejvýznamnější umělce, kteří v tomto muzeu vystavovali svá díla, patří Constantin Brancusi, Rembrandt, Monet, Rubens a Tintoretto.