Hlavní obsah
Láska, sex a vztahy

Horší než ztráta peněz

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Najdete je v Moje sledované na tomto webu nebo na Seznam.cz.

Foto: Seznam.cz
29. 7. 16:23

V předešlých článcích na téma sítě a senioři jsem se zabýval nejčastějšími druhy pokusů o podvod a způsobům jejich rozpoznání. Dnes se chci věnovat zvláště ohavnému způsobu oklamání důvěřivců.

Článek

Dnešní doba s sebou nese podstatně více starších lidí, kteří buď svého druha ztratili, nebo se rozvedli. Nemálo je i těch, kteří prostě až do vyššího věku nenašli vhodný protějšek. Velká část z nich se s tím však nesmířila a sociální sítě jsou pro ně cestou, jak svůj osamělý život změnit. Jistě existují i solidní seznamovací kanceláře a nejedna z nich poskytuje své nabídky i pro starší ročníky.

Osamělost je však velkým lákadlem pro podvodníky. Scénář s určitými odchylkami je vždy následující: Starší poměrně atraktivní a zachovalý muž (zachovalá žena) nejčastěji ze vzdálené země, si přeje poznat protějšek. Seznamovací inzerát je většinou doplněn fotografií. První varovné znamení. Pokud je inzerující vyfocen před atraktivním domem, drahým autem, na jachtě nebo v exotickém resortu, je velká pravděpodobnost, že jde o podvod. Zvláště, když je fotografie doplněna textem ve smyslu “mám vše, jen mně chybí partner(ka)"!

Ano, ti lidé na fotografiích většinou skutečně existují, ale v řadě případů se jedná o ukradenou identitu a nemají nejmenší tušení, že se chtějí „seznámit“. Dalším krokem, po výměně vstřícné korespondence, je nevyhnutelně žádost o zaslání určité částky na (letenku, dokončení rozvodu, vyplacení nějakého podílu a pod.) Vynalézavost podvodníků v tomto směru je vysoká a čím rafinovanější a někdy i srdceryvnější důvod pro zaslání financí je, tím větší je i pravděpodobnost, že lov bude úspěšný.

Jakmile peníze pošlete (někdy zvlášť vynalézavým i opakovaně) účet na síti zmizí a s ním nenávratně nejen vaše finance, ale bohužel, co je daleko horší, i vaše naděje na život ve dvou! A možnost vypátrání pachatele - prakticky nulová.

Že se nejedná o ojedinělé případy, ale o velké množství takto podvedených, svědčí i skutečnost, že film na téma po internetu okradené důchodkyně vyhrál letošní Karlovarský filmový festival!

Máte na tohle téma jiný názor? Napište o něm vlastní článek.

Texty jsou tvořeny uživateli a nepodléhají procesu korektury. Pokud najdete chybu nebo nepřesnost, prosíme, pošlete nám ji na medium.chyby@firma.seznam.cz.

Reklama

Související témata:

Sdílejte s lidmi své příběhy

Stačí mít účet na Seznamu a můžete začít psát. Ty nejlepší články se mohou zobrazit i na hlavní stránce Seznam.cz